Aż 83 samochody pojawią się na starcie trzeciej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata w Belgii, w tym 38 w czołowej klasie Supercars.

Po dwóch tegorocznych rundach Petter Solberg prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 15 punktów nad Johanem Kristofferssonem. W najbliższy weekend kierowcy będą rywalizować na torze Julesa Tacheny'ego w Mettet, gdzie w ubiegłym roku triumfował Topi Heikkinen. Od tamtego czasu tor uległ modyfikacjom, które obejmują zmienione okrążenie "dżokera" i więcej luźnej nawierzchni.

Więcej o zmianach mówi Reinis Nitiss z Ford Olsbergs MSE: „Końcowy fragment okrążenia zmienił się na ten rok, jest tam szykana, a później podjazd na asfalt przed ostatnim zakrętem, gdzie teraz jest żwir na wejściu. Wyjście jest asfaltowe i tak do linii mety”.

Drugi rok z rzędu w Belgii wystartuje lokalny kierowca François Duval, który mieszka mniej niż 50 kilometrów od toru. „Nie mogę się doczekać powrotu do Mettet”, powiedział kierowca Forda Focusa RX Supercar. „To forma motorsportu, którą zawsze kochałem. Samochody są fantastyczne, a przy ponad 30 Supercarach wyścigi będą wyrównane, a rywalizacja ciężka”.

Część stawki w Belgii będą stanowić kierowcy Rallycrossowych Mistrzostw Europy, o punkty do klasyfikacji Mistrzostw Świata będzie walczyć natomiast 19 zawodników. Wszystkie samochody będą walczyć w tych samych wyścigach kwalifikacyjnych, lecz punkty za najlepsze czasy będą liczone do oddzielnych klasyfikacji i stawki zostaną rozdzielone przed półfinałami i finałami.

Po nietypowym weekendzie na Hockenheim, World RX wraca do swojego typowego, dwudniowego formatu. Pierwsze dwa wyścigi kwalifikacyjne odbędą się w sobotnie południe, a kolejne dwa w niedzielny poranek. Rywalizacja w finałach i finałach będzie się toczyć od godziny 15.

Źródło: Informacja prasowa FIA World Rallycross Championship

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race