Finał Rallycross Cup w Toruniu

Miasto Toruń będzie gospodarzem finałowej rundy Rallycross Cup. W najbliższą niedzielę 26 października w MotoPark Toruń zmierzą się zawodnicy cyklu Rallycross Cup, aby ostatecznie rozstrzygnąć kto zwycięży w tym sezonie.

Zawody będą składały się z jednej eliminacji, a nie jak dotychczas z dwóch przez cały weekend. Nie ma więc miejsca na błędy oraz rozkład sił. Wszyscy muszą pojechać cały dzień na 100% możliwości swoich i samochodu, aby liczyć na poprawę swojej pozycji.

W klasie SuperCars pierwsze dwie pozycje są teoretycznie ustalone, liderem jest Łukasz Zoll (Skoda Fabia MKII), a drugie miejsce zajmuje Łukasz Osmański (Skoda Fabia MKI). O trzecią pozycję powalczą Maciej Palczewski (Subaru Impreza) oraz Mateusz Ludwiczak (Ford Focus). To scenariusz jeśli nie zdarzą się nagłe przypadki, a jak wiemy sport motorowy jest bardzo nieprzewidywalny. Więc tak naprawdę nikt jeszcze nie otwiera szampana bo wszystko może się zdarzyć.

Sytuacja w klasie SuperNationals jest bardziej złożona. Tutaj potrzebne są dokładne kalkulacje i to w różnych wariantach. Liderem jest Bartłomiej Ruszczyński w Alfie Romeo 156, a tuż za nim uplasowali się Łukasz Kutyna (Opel Astra) oraz Konrad Kacprzak (Opel Astra OPC). Podium jest w zasięgu Michała Genstwy (Renault Clio), który obecnie zajmuje czwarte miejsce, ale kolejność na mecie finałowej rundy może wywrócić kolejnych w klasyfikacji łącznej.

Na torze w Toruniu oprócz cyklu Rallycross Cup kibice zobaczą również finałowe eliminacje serii Folkrace i SzayoCup. Wszystko w formule zawodów rallycross na nawierzchni mieszanej i w bezpośredniej rywalizacji błotnik w błotnik i drzwi w drzwi.

Zapraszamy 26 października do Torunia na Rallycross.

09:45-10:30 Trening Wolny
11:00-11:30 Trening Oficjalny
12:00-13:45 I i II kwalifikacja
14:30-15:15 III kwalifikacja
15:45-17:00 Finały
17:30 Wyniki oficjalne i wręczenie nagród

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league