Jak poinformowali organizatorzy Rallycrossowych Mistrzostw Świata, nowa klasa dla pojazdów elektrycznych może ścigać się w ramach weekendów WRX już w 2020 roku.

„Rozmawiamy z wieloma producentami i pracujemy z FIA nad tym, jak mogłoby to wyglądać” – powiedział dyrektor zarządzający WRX Paul Bellamy. „Nie nastąpi to przed 2020 rokiem, ale trwają już dyskusje nad formatem, samochodami i tym, gdzie umieścić je w pakiecie WRX”.

Przynajmniej trzech producentów startujących w WRX – Audi, Volkswagen i Peugeot – wyrazili wcześniej poparcie dla takiego pomysłu, lecz nie wiadomo, czy są oni zaangażowani w prace nad projektem.

„Przyglądamy się elektrycznemu rallycrossowi, bo tego chcą producenci – rozumieją, że rallycross idealnie wpisuje się jako dyscyplina elektrycznych wyścigów, bo wyścigi są bardzo krótkie, a samochody przypominają te widoczne na drogach”.

Fani serii nie muszą się jednak obawiać, że elektryczne auta wyprą obecne maszyny klasy Supercar: „Stanowisko FIA mówi, że pojazdy elektryczne i napędzane silnikami spalinowymi nie będą się ścigać ze sobą – mogą jeździć w ramach tego samego weekendu, ale nie rywalizować ze sobą. Ważne jest dla nas zachowanie silników spalinowych w WRX. Wiele zainwestowaliśmy w obecny format i nie porzucimy go tak po prostu”.

„Elektryczny rallycross nie zmieni tego, co jest na szczycie WRX, tak jak Formuła E nie zmieniła Formuły 1”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race