Siódma runda tegorocznych Rallycrossowych Mistrzostw Świata odbędzie się na malowniczym szwedzkim torze Höljes. Ku sporemu zaskoczeniu, w swoim domowym wyścigu nie wystartuje aktualny mistrz świata i wicelider klasyfikacji generalnej Mattias Ekström.

Kierowca Audi drugi rok z rzędu musiał zadecydować pomiędzy startem w rundzie WRX, a kolidującą rundą DTM. O ile w ubiegłym roku Szwed wybrał rallycross, tym razem na życzenie swojego pracodawcy skupi się na wyścigach płaskich.

Uwaga lokalnych kibiców będzie więc skupiona na Johanie Kristoffersonie, który wyprzedził Ekströma w klasyfikacji generalnej i jest liderem po sześciu z dwunastu tegorocznych rund. Kierowca Volkswagena stoi zatem przed dużą szansą na powiększenie swojej przewagi, a jego zespołowy kolega Petter Solberg będzie miał okazję odebrać Ekströmowi drugie miejsce.

Za kierownicą Audi zespołu EKS, w zastępstwie Ekströma, zasiądzie PG Andersson. Będzie on jednym z kilku kierowców zaliczających w ten weekend gościnne starty – do tych zaliczają się także m.in. lokalni kierowcy Sébastien Eriksson i Oliver Eriksson, którzy dołączyli do zespołu Olsbergs MSE.

Szwecja była pierwszym skandynawskim krajem, który zaadoptował u siebie rallycross i pozostaje jedynym, który gościł rundy mistrzostw świata i Europy nieprzerwanie od 1973 roku. Z długą prostą, szybkimi przejściami pomiędzy asfaltem i żwirem oraz hopami, tor w Höljes należy do najbardziej ekscytujących w kalendarzu WRX.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WRX

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race