Rafał Berdys (grupa SuperNationals), Jacek Górniak (klasa 126p), Marek Prędkiewicz (klasa Junior Buggy) i Przemysław Wójcicki (klasa BMW e36) – to lista zwycięzców poszczególnych kategorii w zakończonej dziś III rundzie OPONEO Mistrzostw Okręgów Bydgoskiego i Warszawskiego w Rallycrossie. W zawodach rozegranych na toruńskim Motoparku wzięło udział 33 kierowców.

W kategorii Junior Buggy, popularnie zwanej Szayowozami klasą samą dla siebie był Marek Prędkiewicz, który w kwalifikacjach zdobył komplet punktów. W tej klasie zgłosiło się czterech zawodników, więc rozgrywanie biegów półfinałowych nie było koniecznie i kierowcy w komplecie spotkali się w finale. Także tu najszybszy był Marek Prędkiewicz, a za nim linię mety przekroczyli Jacek Lepianka i Piotr Ostrowski.

Do rywalizacji w Toruniu przystąpiła także trójka posiadaczy Fiatów 126p, więc również w tej klasie zawodnicy przeszli do finału bezpośrednio po kwalifikacjach. W tej części zawodów najlepszy był Mariusz Szczepański, a kolejne dwa miejsca zajęli odpowiednio Jacek Górniak i Arkadiusz Górniak. W finale Jacek Górniak zrewanżował się Szczepańskiemu, pokonując go po fascynującej walce do ostatnich metrów wyścigu. Szczepański praktycznie przez cały dystans biegu finałowego mocno naciskał Jacka Górniaka, ale ten umiejętnie się bronił dowożąc prowadzenie do samej mety.

Najmocniej obsadzoną klasą była kategoria BMW e36, w której na starcie stanęło 13 zawodników w samochodach niemieckiej marki. Przy tak licznej obsadzie do wyłonienia finałowej szóstki konieczne było rozegranie dwóch biegów półfinałowych, do których awansowała najlepsza dwunastka kwalifikacji. Do finału nie przeszedł jedynie kierowca pod pseudonimem Dżordż. Najlepszy w biegach kwalifikacyjnych był Przemysław Wójcicki. Ten zawodnik zwyciężył także w półfinale B. Z kolei półfinał A padł łupem Łukasza Światowskiego, który to zwycięstwo odniósł po emocjonującej walce z zaciekle atakującym go Marcinem Gagackim. Finał klasy BMW e36 był dopełnieniem idealnego weekendu Przemka Wójcickiego. Zdecydowanym triumfem w ostatnim biegu Wójcicki przypieczętował swój świetny występ. Drugie miejsce przypadło Dawidowi Struensee, a najniższy stopień podium zajął Marcin Gagacki, dla którego był to gościnny występ w tym cyklu i tej klasie.

W grupie SuperNationals ton rywalizacji nadawali Jakub Wyszyński i Rafał Berdys. Pierwszy z tej dwójki był najskuteczniejszy w kwalifikacjach, zdobywając w tej części zawodów 190 punktów. Drugie miejsce wywalczył Rafał Berdys w Citroënie Saxo. Na koniec rundy cała szóstka kwalifikacji grupy SuperNationals spotkała się w finale. Ostatni wyścig zawodów przebiegł pod dyktando Berdysa, który wygrał start i zaczął się sukcesywnie oddalać od Wyszyńskiego. Kierowca biało-czerwonego Saxo zbudował sobie tak dużą przewagę, że nie stracił prowadzenia, nawet gdy zdecydował się na przejazd Joker Lapa. Trzecie miejsce w finale grupy SuperNationals wywalczył Kamil Urbaczewski.

Kolejna emocje związane z rallycrossową rywalizacją już w weekend 24-25 czerwca, kiedy to na terenie Motoparku Toruń odbędzie się trzecia runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross.

W sezonie 2017 sponsorem tytularnym Mistrzostw Okręgów Bydgoskiego i Warszawskiego jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race