Toruński OPONEO Motopark to ważne miejsce na mapie polskiego rallycrossu. Na tym obiekcie odbywają się nie tylko rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross, ale także zawody OPONEO Rallycross w randzie Mistrzostw Okręgów Bydgoskiego i Warszawskiego. Zawodnicy walczący w tych cyklach zmierzą się w OPONEO Motoparku Toruń już w niedzielę 4 maja. Rywalizacja zapowiada się na bardzo zaciętą, bowiem w stawce 33 zgłoszonych zawodników nie brakuje nazwisk znanych z Mistrzostw Polski. Dla kibiców wstęp na zawody jest bezpłatny.

Wśród zawodników, którzy przyjadą do Torunia warto wymienić m.in. Jakuba Wyszyńskiego – wicemistrza Polski w klasie Seicento Cup oraz aktualnego wicelidera Mistrzostw Polski w klasie SuperNationals, a także Rafała Berdysa, który ma za sobą starty w KIA LOTOS Race, a w tym sezonie skutecznie rywalizuje w Mistrzostwach Polski i po dwóch rundach plasuje się na trzeciej pozycji. Ciekawostką dla kibiców będzie jazda Marcina Gagackiego. Doświadczony zawodnik, który w OPONEO Mistrzostwach Polski Rallycross startuje w najwyższej klasie SuperCars, tym razem wsiądzie do BMW e36, by rywalizować w klasie przeznaczonej dla kierowców takich samochodów. Gagackiego czeka niełatwe zadanie, bowiem kategoria BMW E36 będzie najmocniej obsadzoną klasą w niedzielnych zawodach – wystartuje w niej łącznie 13 kierowców, w tym czołowi zawodnicy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross – Przemysław Wójcicki i Dawid Struensee.

Kibice, którzy przyjadą w niedzielę do toruńskiego OPONEO Motoparku, mogą liczyć na sporą dawkę motoryzacyjnych wrażeń oraz sportowych emocji i to za darmo, bowiem wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zawody zaczną się o 9:30 od treningów. Godzinę później zawodnicy będą walczyć w biegach kwalifikacyjnych, a o 14:50 najlepsi w kwalifikacjach ruszą do rywalizacji w biegach półfinałowych. O tym, kto zwycięży w poszczególnych klasach zdecydują wyniki zmagań w finałach, które zaplanowano na 15:30. Obiekt w Toruniu ma bardzo kompaktowy format, co oznacza, że kibice zgromadzeni na torze z jednego miejsca mogą oglądać praktycznie całą rywalizację. Ta toczy się w wysokim tempie i gorącej atmosferze – nie brakuje widowiskowych poślizgów, walki zderzak w zderzak i przepychanek między zawodnikami.

Harmonogram III rundy OPONEO Mistrzostw Okręgów Bydgoskiego i Warszawskiego (OPONEO Motopark Toruń)

4 czerwca 2017, niedziela
9:30-10:00: treningi
10:30: biegi kwalifikacyjne I, II, III, IV
14:50: biegi półfinałowe A i B
15:30: biegi finałowe
16:40: wręczenie nagród

W sezonie 2017 sponsorem tytularnym Mistrzostw Okręgów Bydgoskiego i Warszawskiego jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race