Trzecia runda tegorocznych Rallycrossowych Mistrzostw Świata odbędzie się w nadchodzący weekend na niemieckim torze Hockenheim, przy okazji inauguracji sezonu Deutsche Tourenwagen Masters. Oznacza to pracowity weekend dla aktualnego mistrza świata Mattiasa Ekströma, który będzie się przesiadać pomiędzy autami obu serii.

Będący liderem klasyfikacji generalnej Szwed drugi rok z rzędu będzie wykonywać podwójny weekend, w trakcie którego będzie się ścigać w Audi S1 Supercars podczas zawodów WRX oraz Audi RS 5 w DTM. Już w minionym roku Ekström udowodnił, że nie stanowi to dla niego problemu i sięgnął po zwycięstwo w finałowym wyścigu WRX.

„Ubiegłoroczny weekend stanowił niesamowite doświadczenie” – powiedział Ekström. „Już na samą myśl o pełnych trybunach i tamtejszej atmosferze dostaję gęsiej skórki, ale poziom rywalizacji jest w tym roku jeszcze wyższy, zatem zwycięstwo będzie oznaczało, że kierowca dał z siebie wszystko, a zespół pomógł mu bezbłędnym przygotowaniem. Hockenheim to dla mnie jak drugi domowy wyścig, ale będę musiał mierzyć się tu z czasem pod wieloma względami”.

Na potknięciu kierowcy Audi najbardziej skorzystałby drugi w klasyfikacji Johann Kristoffersson. Kierowca PSRX Volkswagen Sweden traci w tej chwili do niego 14 punktów. Zaledwie dwa punkty mniej ma od niego zespołowy kolega i dwukrotny mistrz świata Petter Solberg.

Jednym z wydarzeń trzeciej rundy sezonu będzie powrót do stawki Robina Larssona, były zwycięzca z Argentyny i jeden z najskuteczniejszych kierowców prywatnych. Okazjonalne występy zaliczą również René Münnich oraz powracający na swój drugi start w mistrzostwach świata Martin Kaczmarski, zasiadający w Fordzie Fiesta.

Inaczej niż na pozostałych torach, zawody w Hockenheim będą rozbite na trzy dni – w piątek i sobotę rozegrane zostaną po dwie tury biegów kwalifikacyjnych, a półfinały i finały będą miały miejsce w niedzielę, kończąc się na pół godziny przed wyścigiem DTM.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race