Rallycrossowe Mistrzostwa Świata FIA inaugurują swój czwarty sezon. W tym roku, w programie znalazło się dwanaście imprez na trzech kontynentach. Pierwsza runda odbędzie się 1 i 2 kwietnia w Barcelonie i będzie to runda pełna premier. Po pierwsze: to pierwszy wyścig, w którym zespół EKS startuje z pełnym, fabrycznym wsparciem Audi. Po drugie: obecni mistrzowie świata po raz pierwszy wystawią na linii startu aż trzy Audi S1 EKS RX quattro. I po trzecie: po raz pierwszy Barcelona jest sceną wyścigu otwierającego sezon.

Mattias Ekström na wyścig na Circuit de Barcelona-Catalunya spogląda z pewnością siebie: „W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy dodatkowy, trzydniowy test we Francji i jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu” – mówi Szwed, który w EKS jest zarówno kierowcą, jak i szefem zespołu. „Jestem bardzo zadowolony z postępów jakie poczyniliśmy ostatniej zimy. Nasz cel na ten sezon jest jasny: po raz kolejny chcemy zdobyć tytuł mistrzowski Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA, zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i w klasyfikacji zespołów”.

Rallycrossową trasę na torze Circuit de Barcelona-Catalunya zlokalizowano na stadionowym fragmencie toru. W jej przebiegu znajdują się dwa bardzo szybkie zakręty, wykorzystywane również - aczkolwiek w odwrotnym kierunku – w wyścigach Formuły 1. Jest to jedna z niewielu tras z bardzo szybkimi zakrętami na asfalcie i licznymi prostymi odcinkami. „Myśląc o minionym sezonie w Barcelonie, mimowolnie się uśmiecham” – mówi Ekström. Na tym właśnie torze Szwed świętował swoje czwarte w sezonie 2016 zwycięstwo, dające podstawę do późniejszego zdobycia tytułu Mistrza Świata. Zwycięstwo nie byłoby możliwe bez Audi S1 EKS RX quattro o mocy 560 KM, które przed tym sezonem zostało ponownie technicznie zmodyfikowane.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race