Andreas Bakkerud swoje trzecie tegoroczne zwycięstwo podczas zawodów World RX of Argentina – ostatnich w sezonie 2016 Rallycrossowych Mistrzostw Świata.

Kierowca Forda zapewnił sobie w ten sposób trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie Mattiasowi Ekströmowi oraz Johanowi Kristofferssonowi. Tytuł zespołowy przypadł ekipie EKS, która pokonała Team Peugeot-Hansen.

„Wiedząc, że jestem trzeci w klasyfikacji generalnej, czuję się wzruszony. Wielu ludzi wspierało mnie w tym, by znaleźć się tu, gdzie dzisiaj, a to wspaniałe uczucie” – powiedział Bakkerud. „Jestem z siebie dumny, a także chciałbym podziękować moim partnerom i fanom. Od momentu, kiedy Ken [Block] zadzwonił do mnie z propozycją bycia w jego zespole, to była wspaniała przygoda. Stawka była dziś wysoka i bardzo się cieszę, że jestem na podium mistrzostw świata”.

Drugi na mecie Kristoffersson zapewnił sobie z kolei drugie miejsce w klasyfikacji – zarówno on jak i Bakkerud pokonali Pettera Solberga, który zdobył komplet punktów w kwalifikacjach, lecz rozbił się w półfinale i był bezbronny w walce o podium. Na najniższym stopniu podium w Rosario znalazł się Topi Heikkinen.

Do finału w swoim gościnnym starcie awansował były mistrz DTM Timo Scheider. Niemiec zapewnił najlepszy tegoroczny wynik dla zespołu All-Inkl.com Münnich Motorsport, zajmując czwarte miejsce w finale. Pokonał on mistrza świata Mattiasa Ekströma oraz ubiegłorocznego zwycięzcę z Rosario Robina Larssona.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA World Rallycross Championship

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race