Andreas Bakkerud swoje trzecie tegoroczne zwycięstwo podczas zawodów World RX of Argentina – ostatnich w sezonie 2016 Rallycrossowych Mistrzostw Świata.

Kierowca Forda zapewnił sobie w ten sposób trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie Mattiasowi Ekströmowi oraz Johanowi Kristofferssonowi. Tytuł zespołowy przypadł ekipie EKS, która pokonała Team Peugeot-Hansen.

„Wiedząc, że jestem trzeci w klasyfikacji generalnej, czuję się wzruszony. Wielu ludzi wspierało mnie w tym, by znaleźć się tu, gdzie dzisiaj, a to wspaniałe uczucie” – powiedział Bakkerud. „Jestem z siebie dumny, a także chciałbym podziękować moim partnerom i fanom. Od momentu, kiedy Ken [Block] zadzwonił do mnie z propozycją bycia w jego zespole, to była wspaniała przygoda. Stawka była dziś wysoka i bardzo się cieszę, że jestem na podium mistrzostw świata”.

Drugi na mecie Kristoffersson zapewnił sobie z kolei drugie miejsce w klasyfikacji – zarówno on jak i Bakkerud pokonali Pettera Solberga, który zdobył komplet punktów w kwalifikacjach, lecz rozbił się w półfinale i był bezbronny w walce o podium. Na najniższym stopniu podium w Rosario znalazł się Topi Heikkinen.

Do finału w swoim gościnnym starcie awansował były mistrz DTM Timo Scheider. Niemiec zapewnił najlepszy tegoroczny wynik dla zespołu All-Inkl.com Münnich Motorsport, zajmując czwarte miejsce w finale. Pokonał on mistrza świata Mattiasa Ekströma oraz ubiegłorocznego zwycięzcę z Rosario Robina Larssona.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA World Rallycross Championship

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race