Mattias Ekström odniósł popisowe zwycięstwo na torze Formuły 1 w Barcelonie, gdzie odbyła się dziewiąta tegoroczna runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Szwed odebrał w ten sposób prowadzenie w klasyfikacji generalnej Petterowi Solbergowi.

„Zwycięstwo w World RX zawsze wywołuje uśmiech na mojej twarzy” – powiedział Ekström, dla którego to czwarty triumf w tym sezonie. „Na początku roku tylko kilku kierowców miało szanse na zwycięstwo, ale teraz jest ich wielu – poziom jest bardzo wysoki i musisz prezentować szczytową formę, by być w czołówce”.

Powrót Ekströma na prowadzenie klasyfikacji generalnej rodzi pytanie, czy wystartuje on w niemieckiej rundzie mistrzostw w Buxtehude, ponieważ pokrywa się ona z jego obowiązkami w serii DTM. Ta decyzja musi zostać podjęta do przyszłego tygodnia, kiedy zamknięta zostanie lista zgłoszeń.

Drugi na mecie był zwycięzca kwalifikacji Timmy Hansen, a na najniższym stopniu podium stanął Timur Timerzyanov, dla którego to najlepszy wynik w tym sezonie. Za nim uplasował się jego zespołowy kolega Janis Baumanis, a stawkę uzupełnili Robin Larsson, który uszkodził koło, oraz Johan Kristoffersson, który dojechał na metę trzeci, ale otrzymał karę za kontakt.

Do finału nie awansował mistrz świata Solberg, który zakończył weekend na siódmym miejscu. Walczył on w półfinale z Sébastienem Loebem, który również nie wszedł do pierwszej szóstki. Dobrego weekendu nie ma za sobą również Ken Block, który miał awarię skrzyni biegów w kwalifikacjach.

Kolejna runda World RX odbędzie się za dwa tygodnie – będzie to pierwsza wizyta serii na łotewskim torze Bikernieki.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA World Rallycross Championship

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race