Hansen wygrywa, Solberg znów liderem

Timmy Hansen odniósł zwycięstwo w siódmej rundzie tegorocznych Rallycrossowych Mistrzostw Świata w kanadyjskim Trois-Rivières. Triumf Szweda był kontrowersyjny, bowiem według wyników półfinałów, nie powinien w ogóle wystartować w finale.

Wszystko za sprawą dyskwalifikacji Timura Timerzyanova, który w ostatnim zakręcie drugiego półfinału wyprzedził Toomasa Heikkinena, nie unikając przy tym kontaktu. Niewielkie uderzenie nie wytrąciło jednak Audi Fina z równowagi i pomknął on do mety tuż za Rosjaninem, a trzecie miejsce dawało mu awans do finału. Ku niezadowoleniu Timerzyanova, sędziowie podjęli kontrowersyjną decyzję o jego dyskwalifikacji, tym samym promując Hansena na dającą awans pozycję.

Sam finał odbył się w deszczu, co zagrało na korzyść kierowcy Peugeota, który był w stanie przebić się przez stawkę w drodze po swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Szwed pokonał na swojej drodze Andreasa Bakkeruda i Johana Kristofferssona, którzy uzupełnili podium.

O bardzo mieszanym weekendzie może mówić Petter Solberg. Norweg powrócił na prowadzenie w klasyfikacji generalnej, lecz w finale uczestniczył w wypadku z udziałem Antona Marklunda, z którego wyszedł mocno poobijany, lecz bez żadnych złamań.

Do tego momentu aktualny mistrz świata konsekwentnie zbierał punkty, najpierw za pierwsze miejsce w kwalifikacjach, a później za zwycięstwo w swoim półfinale. To dało mu czteropunktowe prowadzenie w klasyfikacji generalnej nad Mattiasem Ekströmem, który przebił oponę w półfinale i na tym zakończył rywalizację w Kanadzie.

Czwarte miejsce zajął zespołowy kolega Ekströma Heikkinen, który po znakomitym starcie prowadził w finałowym wyścigu, ale później jego decyzja o założeniu opon na suchą nawierzchnię zaczęła się mścić i spadł on poza podium. Punkty za piąte miejsce otrzymał Solberg, a Marklund był szósty.

Rallycrossowe Mistrzostwa Świata na kolejną rundę powrócą do Europy – odbędzie się ona w pierwszy weekend sierpnia we francuskim Loheac.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA World Rallycross Championship

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league