Rallycrossowe Mistrzostwa Świata są w drodze do Niemiec, gdzie na torze Hockenheim odbędzie się druga runda tegorocznego cyklu, drugi rok z rzędu w ramach weekendu rozpoczynającego sezon DTM.

Na liście zgłoszeń znalazło się 21 samochodów najwyższej kategorii Supercar, które zaatakują specjalnie przygotowany tor, wytyczony w obrębie zakrętu Sachs. Faworytem do wygranej będzie lider klasyfikacji generalnej Petter Solberg, który wygrał poprzednią rundę w Montalegre przed Reinisem Nitissem i Timmym Hansenem.

Wśród gwiazd nie zabraknie rajdowej legendy Sébastiena Loeba oraz amerykańskiej gwiazdy Kena Blocka. Swoje drugie tegoroczne występy mają również przed sobą Davy Jeanney i Kevin Hansen, którzy zasilą skład Peugeot-Hansen Academy, a Max Pucher i Jean-Baptiste Dubourg zadebiutują w ten weekend na światowym poziomie.

Ważnym wydarzeniem będzie jednak pierwszy start na Hockenheim Mattiasa Ekströma, który w ubiegłym roku był tu tylko dla DTM, lecz nie popełni już takiego samego błędu: „Start w dwóch seriach to duże wyzwanie, ale uwielbiam takie wyzwania” – powiedział Szwed, który mógł nadrobić brak doświadczenia na torze podczas dnia testowego w ubiegłym miesiącu. „Dokonano wielu poprawek i podoba mi się ten tor. Pola startowe są na sekcji do wyścigów równoległych, która jest bardzo mokra w przypadku deszczu, ale po dwóch dniach spędzonych na testach w Höljes jestem pewny siebie”.

Ekström i spółka wyjadą na tor już w piątek na treningi i pierwsze biegi kwalifikacyjne. Z uwagi na konieczność wpisania się w grafik DTM, kwalifikacje zostały zaplanowane na piątek i sobotę, a w niedzielne przedpołudnie czekają nas jedynie półfinały i finał, który będzie mieć miejsce o godzinie 11:40.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA World Rallycross Championship

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race