Rallycrossowe Mistrzostwa Świata są w drodze do Niemiec, gdzie na torze Hockenheim odbędzie się druga runda tegorocznego cyklu, drugi rok z rzędu w ramach weekendu rozpoczynającego sezon DTM.

Na liście zgłoszeń znalazło się 21 samochodów najwyższej kategorii Supercar, które zaatakują specjalnie przygotowany tor, wytyczony w obrębie zakrętu Sachs. Faworytem do wygranej będzie lider klasyfikacji generalnej Petter Solberg, który wygrał poprzednią rundę w Montalegre przed Reinisem Nitissem i Timmym Hansenem.

Wśród gwiazd nie zabraknie rajdowej legendy Sébastiena Loeba oraz amerykańskiej gwiazdy Kena Blocka. Swoje drugie tegoroczne występy mają również przed sobą Davy Jeanney i Kevin Hansen, którzy zasilą skład Peugeot-Hansen Academy, a Max Pucher i Jean-Baptiste Dubourg zadebiutują w ten weekend na światowym poziomie.

Ważnym wydarzeniem będzie jednak pierwszy start na Hockenheim Mattiasa Ekströma, który w ubiegłym roku był tu tylko dla DTM, lecz nie popełni już takiego samego błędu: „Start w dwóch seriach to duże wyzwanie, ale uwielbiam takie wyzwania” – powiedział Szwed, który mógł nadrobić brak doświadczenia na torze podczas dnia testowego w ubiegłym miesiącu. „Dokonano wielu poprawek i podoba mi się ten tor. Pola startowe są na sekcji do wyścigów równoległych, która jest bardzo mokra w przypadku deszczu, ale po dwóch dniach spędzonych na testach w Höljes jestem pewny siebie”.

Ekström i spółka wyjadą na tor już w piątek na treningi i pierwsze biegi kwalifikacyjne. Z uwagi na konieczność wpisania się w grafik DTM, kwalifikacje zostały zaplanowane na piątek i sobotę, a w niedzielne przedpołudnie czekają nas jedynie półfinały i finał, który będzie mieć miejsce o godzinie 11:40.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA World Rallycross Championship

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Małgorzata Czerwińska
Olga Białczak
Agata Kurek

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race 4kolka