Coraz więcej kierowców gotowych na inaugurację w Lipawie

Liczba kierowców zgłoszonych do Rajdu Lipawy w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy stale się powiększa.

Do tej pory do rywalizacji na zimowych leśnych trasach zgłosiły się trzy załogi w samochodach elitarnej klasy R5. Pierwszym z nich jest Frank Tore Larsen, dla którego będzie to debiut w ERC. Czwarty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Norwegii w klasie A2 zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty. 25-letni kierowca z Norwegii czterokrotnie jeździł w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a jego najlepszym wynikiem było pierwsze miejsce w klasie A6 podczas Rajdu Szwecji 2012.

Tym samym samochodem wystartuje Tomasz Kasperczyk, a więc kierowca sklasyfikowany na szóstej pozycji w drugiej klasie ubiegłorocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Polak czterokrotnie startował w mistrzostwach Starego Kontynentu, ale żadnej z tych rund nie ukończył.

Najbardziej znanym ze zgłoszonych zawodników jest Dávid Botka w Citroënie DS 3 R5. Mistrz ERC 2 w ubiegłym sezonie startował w Mitsubishi Evo IX, ale po zdobyciu tytułu w swojej klasie zanotował awans do auta najwyższej dopuszczalnej klasy w mistrzostwach Europy. W ubiegłorocznym Rajdzie Liepāja finiszował na piątym miejscu w swojej kategorii. Dotychczas w ERC startował 10 razy, a najlepszym jego rezultatem jest piąte miejsce w Rajdzie Rumunii.

Termin zgłoszeń do pierwszej rundy mistrzostw Europy upływa 21 stycznia, a sam rajd odbędzie się w pierwszy weekend lutego.

Źródło: eurosport.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league