Kisiels może wystąpić w kilku rundach ERC

Rozgrywany w przyszłym miesiącu Rajd Liepāja prawdopodobnie nie będzie jedyną rundą Rajdowych Mistrzostw Europy, w której wystartuje doświadczony Raimonds Kisiels.

Rywalizacja w jego domowej imprezie może spowodować jazdę w kolejnych imprezach ERC za kierownicą Škody Fabii R5. Łotysz nie ma jeszcze konkretnych planów dotyczących mistrzostw Starego Kontynentu, ale sytuacja jest rozwojowa.

„Mogę potwierdzić, że będziemy ścigać się w pięciu rajdach w tym roku począwszy od Rajdu Lipawy. W ciągu ostatnich kilku lat jeździłem trzema samochodami klas S2000 oraz R5 i teraz kończę eksperymenty - będę startował Škodą Fabią R5. Oczywiście będziemy patrzeć na kolejne rundy ERC, być może już na tą następną” – powiedział łotewski kierowca.

Kisiels 3 lata temu zajął siódme miejsce w Lipawie jadąc Mini John Cooperem Works S2000. W październiku 2015 roku zajął drugie miejsce, a pierwsze w swojej klasie w Rajdzie Łotwy, rundzie lokalnych mistrzostw. Startował tam Fabią R5 i będąc zadowolonym z jazdy tym autem postanowił usiąść za jego kierownicą na dłużej.

Źródło: eurosport.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league