Røkland pierwszym na liście zgłoszeń do Rajdu Liepāja

Steve Røkland jako pierwszy zgłosił się do Rajdu Liepāja, który otworzy sezon Rajdowych Mistrzostw Europy.

Norweski kierowca wraz ze swoim pilotem Patrikiem Barthem wystartują Peugeotem 208 R2. Skandynawowie liczą na dobry wynik w klasie Junior ERC, Steve rok temu jadąc z Brytyjczykiem Jamesem Aldridgem był drugi w klasie juniorskiej, a w klasyfikacji generalnej rajdu ósmy. Cały ubiegły rok zakończył na czwartej pozycji w juniorskich mistrzostwach, a także na czwartej w norweskim czempionacie.

Łotewski rajd należy do najbardziej wymagających w kalendarzu. Pod względem warunków panujących na trasie przypomina Monte Carlo, na jednym odcinku specjalnym możemy napotkać suchy asfalt, ale także lód oraz śnieg. Do tego odcinki prowadzące przez las są bardzo szybkie i często zdradliwe, a swoją charakterystyką przypominają Rajd Estonii.

W ubiegłym sezonie najlepszy w Lipawie był Craig Breen, a jego główny konkurent i późniejszy Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz urwał koło na OS2 w nawrocie i musiał się zadowolić jedynie dodatkowymi punktami za drugie miejsce ostatniego dnia rywalizacji. To był pierwszy i ostatni poważny błąd Polaka w całym sezonie oraz jedyny rajd, w którym startował a nie stanął na podium. To może świadczyć o skali trudności tej imprezy. Pierwsza runda ERC odbędzie się w dniach 5-7 lutego.

Źródło: eurosport.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league