Sainz cieszy się z powrotu Rajdu Wysp Kanaryjskich do ERC

Carlos Sainz uważa, że powrót rundy na Wyspach Kanaryjskich do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Europy jest dobre dla Hiszpanii.

Legendarny kierowca z Madrytu w chwili obecnej kończy przygotowania do Rajdu Dakar w Buenos Aires. W latach 1985-1989 wygrywał rundę na Kanarach, co czyni go najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii.

„Kanary są miejscem w Hiszpanii, gdzie znajdzie się najwięcej fanów rajdów, na całej wyspie jest ogromna pasja do sportów motorowych. Nie wiem dokładnie dlaczego, ale tam zawsze ludzie cieszą się rywalizacją. Powrót tej rundy do ERC jest bardzo dobrą wiadomością dla Hiszpanii. Jestem przekonany, że będzie to bardzo ładny rajd” – stwierdził dwukrotny Rajdowy Mistrz z Świata z lat 1990 i 1992.

Asfaltowy Rajd Wysp Kanaryjskich wraca do kalendarza ERC po dwóch latach przerwy. Wygrał wtedy Jan Kopecký korzystając z problemów Roberta Kubicy, który wygrał dziewięć pierwszych OS-ów. W ubiegłym roku impreza była rundą mistrzostw Hiszpanii i najszybszy był tam Miguel Ángel Fuster. W tym sezonie będzie to drugi rajd w kalendarzu ERC i odbędzie się on w dniach 10-12 marca.

Źródło: eurosport.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league