Hyundai i20 R5 wystartuje w ERC

Nowy samochód i20 w specyfikacji R5 będzie testowany pod kątem przyszłego sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy. Celem koreańskiego producenta jest przygotowanie samochodu do jazdy od połowy przyszłego roku.

ERC jest kluczową serią dla zespołu, aby zmierzyć się w niezwykle ekscytującej klasie R5. Koreański team będzie testował samochód na początku przyszłego roku, aby pojawić się na trasach prawdopodobnie od Rajdu Ypres, który rozegra się pod koniec czerwca. Kierowcy prywatni będą mogli składać zamówienia na ten pojazd od połowy sezonu.

Kevin Abbring, który startował w ostatnich dwóch latach w tej serii Peugeotem 208 i Citroënem DS 3 będzie zajmował się testowaniem nowego modelu auta. „Mogę użyć swojego doświadczenia, aby stworzyć lepszy samochód. Jestem bardzo zadowolony z zaufania zespołu. Z niecierpliwością czekam na przyszłość” – powiedział holenderski kierowca.

Kiedy samochód będzie gotowy do jazdy, jego konkurentami zostaną Ford Fiesta, Citroën DS 3, Peugeot 208 oraz Skoda Fabia. Sezon ERC rozpoczyna się na początku lutego zimowym Rajdem Liepāja na Łotwie.

Źródło: eurosport.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league