Rossi wygrywa Monza Rally Show

Valentino Rossi z przewagą ponad 50 sekund po raz czwarty w karierze zwyciężył w Monza Rally Show. Drugie miejsce zajął kierowca WRC - Thierry Neuville. Podium uzupełnił Roberto Brivio.

Każdego roku Monster Energy Monza Rally Show, rozgrywany na słynnym włoskim obiekcie, gości czołowych kierowców świata oraz motocyklowych i motocrossowych mistrzów. Do grona zwycięzców należą między innymi Sébastien Loeb oraz Robert Kubica, który w zeszłym roku pokonał w walce o zwycięstwo Valentino Rossiego.

Podczas tegorocznej edycji faworyt lokalnej publiczności i stały uczestnik tego rajdu powrócił na najwyższy stopień podium i po raz kolejny potwierdził, że jest szybki zarówno na dwóch jak i na czterech kołach. Ostatniego dnia zmagań Włoch przystąpił do rywalizacji jako lider z przewagą ponad 33 sekund nad Neuvillem.

W niedzielę zawodnicy mieli do przejechania jedynie dwa odcinki. Pierwszy z oesów wygrał Neuville, ale jego strata w łącznej klasyfikacji była na tyle duża, że szansę na zwycięstwo mogła mu dać jedynie awaria w aucie Rossiego. Nic takiego nie miało jednak miejsca. ‘Doktor’ bezproblemowo dojechał swoim Fordem Fiestą do mety, po drodze wygrywając ostatni z odcinków, na którym o 4.8 sekundy pokonał Roberto Brivio - mechanika zespołu Suzuki Ecstar z MotoGP, którego pilotem był starszy brat Davide (szef Suzuki). Ostatni oes Neuville ukończył 12.6 sekundy za Brivio.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Rossi i jego pilot Carlo Cassina (triumfatorzy z 2006, 2007 i 2012 roku) w klasyfikacji wszechczasów zrównali się pod względem liczby zwycięstw z Capello Rinaldo.

Rossi nie był jedyną znaną postacią ze świata MotoGP, która wystartowała w tym rajdzie. Swoich sił próbował także jego bliski przyjaciel Alessio 'Uccio' Salucci, który przez cały sezon towarzyszy Rossiemu i jest obecny w boksie Yamahy, a także zawodnik Moto3 – Romano Fenati. ‘Uccio’ zajął 5.miejsce, Fenati w swoim debiucie został sklasyfikowany na 69.pozycji.

Źródło: Na podstawie motogp.com oraz crash.net