Breen prowadzi w Szwajcarii

Craig Breen prowadzi w Rajdzie Valais po dwóch dniach rywalizacji, ma 55,9 sekundy przewagi nad faworytem miejscowych kibiców, Olivierem Burrim i 1:09,7 minuty nad Aleksiejem Łukjaniukiem. Irlandczyk pewnie zmierza po zwycięstwo w asfaltowej rundzie kończącej sezon Rajdowych Mistrzostw Europy. W tej rundzie nie startuje Kajetan Kajetanowicz, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzowski tytuł.

Breen wygrał aż 8 z 10 dotychczas rozegranych odcinków, OS10 wygrał Łukjaniuk , a OS7 Szwajcar Florian Gonon w Peugeocie 207 S2000. Sensacyjne czwarte miejsce zajmuje najstarszy w stawce Francuz Francois Delecour ścigający się Porsche 911 GT3, zaledwie kilkanaście sekund za nim znajduje się wspomniany Gonon.

Fantastycznie radzi sobie juniorski mistrz Europy Emil Bergkvist, który w nagrodę za mistrzowski tytuł startuje Peugeotem 208 w specyfikacji T16 - identycznym startuje też lider rajdu. Pascal Perroud w Fieście R5 znajduje się na 7. lokacie ze stratą już ponad dwóch minut do Breena. Sébastien Carron również startujący Fordem będący na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej traci 3 minuty do lidera.

Dziewiąty jest Nikołaj Gryazin mimo złapania kapcia na drugiej czwartkowej próbie. Punktowaną dziesiątkę zamyka kolejny reprezentant gospodarzy Jonathan Hirschi, który na OS6 uszkodził koło i stracił ponad 2 minuty, na drugiej dzisiejszej pętli prezentował bardzo dobre tempo i traci niewiele czasu do poprzedzającego go Litwina.

Bryan Bouffier na drugim odcinku specjalnym uszkodził felgę i musiał się wycofać z rywalizacji, a miał być realną konkurencją Breena do walki o zwycięstwo w Rajdzie Valais. Bruno Magalhães na szóstej próbie uszkodził tył swojego samochodu, a na następnym odcinki przestały mu działać hamulce, w wyniku tych problemów Portugalczyk zajmuje dopiero 12. miejsce. Na wczorajszym odcinku Anzère w samochodzie Antonina Tlusťáka doszło do zejścia opony z felgi i czeski kierowca jest szesnasty.

Jutrzejszego dnia kierowcy przejadą 7 odcinków specjalnych o łącznej długości 114,66 kilometrów. Pierwszym z nich będzie Champex-Lac rozpoczynający się o 9:55.