Historyczny Rajd Akropolu odbędzie się zgodnie z planem w dniach 9-11 października, mimo skomplikowanej sytuacji politycznej i finansowej w Grecji. Będzie to dziewiąta runda Rajdowych Mistrzostw Europy.

Pierwszy Rajd Grecji odbył się w 1951 roku, a w 1973 stał się rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. Kierowcy WRC jeździli tam z przerwami do 2013 roku, a od ubiegłego sezonu jest to eliminacja ERC. Władze Greckiej Federacji Motorsportowej potwierdziły ostatnio, że szutrowy Rajd Akropolu na pewno się odbędzie. Organizatorzy wrócili do tej historycznej nazwy, ale kształt został zmieniony, aby zapewnić przetrwanie tej rundy również w kolejnym sezonie.

„Cały czas dokładnie monitorujemy sytuację ze stroną grecką, cieszymy się, że rajd dojdzie do skutku, jak to było pierwotnie planowane podczas spotkania Światowej Rady Motorsportu w 2014 roku” – powiedział koordynator ERC, Jean-Baptiste Ley.

W ubiegłym sezonie w Grecji wygrał obecny wicelider klasyfikacji generalnej ERC - Craig Breen w Peugeocie. Legendarny Colin McRae wygrał ten rajd aż pięć razy w latach 1996, 1998, 2000, 2001 i 2002. To tworzy z niego najczęstszego zwycięzcę tej rundy.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race