165 kilometrów gwarantowanych emocji!

Ponad 165 kilometrów odcinków specjalnych czeka na zawodników i kibiców na trasach tegorocznego Rajdu Nadwiślańskiego, debiutującego w kalendarzu LOTOS Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski. 

Rajdowe emocje rozpoczną się już w piątek, 26. września, spektakularnym prologiem, który zostanie rozegrany w samym sercu Puław, w rejonie ulic Centralnej i Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska najlepszych kierowców i najszybsze samochody rywalizujące w tym sezonie w krajowym czempionacie. Trasa prologu będzie liczyła zaledwie 2,5 kilometra, ale bez wątpienia, w piątkowy wieczór nie zabraknie prawdziwej, rajdowej jazdy i magicznej atmosfery, jaka zawsze towarzyszy rajdowym próbom rozgrywanym po zachodzie słońca. 

W sobotę, 27. września, pierwszy odcinek specjalny ruszy o godzinie 10:50. Będzie to próba Garbów, a jej trasa – podobnie jak wszystkie sobotnie odcinki specjalne – zlokalizowana będzie na wschód od bazy rajdu. W harmonogramie pierwszej pętli znalazły się jeszcze dwa kolejne odcinki, Dys i Kurów. Ten pierwszy, to fragment rajdu położony najdalej od Puław, zaledwie kilka kilometrów na północ od Lublina. Wszystkie trzy odcinki specjalne kierowcy będą musieli pokonać także podczas rywalizacji na trasie drugiej sobotniej pętli, którą otworzy ponownie OS Garbów, rozpoczynający się o godzinie 14:45.

Niedziela, to zupełnie nowe odcinki i całkowicie inny kierunek. Tym razem kierowcy ruszą na południe od Puław, gdzie zlokalizowano odcinki specjalne Rogów, Urzędów i Wilków. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się zdecydowanie wcześniej od pierwszego sobotniego odcinka, bo już o godzinie 8:13. Start drugiej pętli zaplanowano na 13:19. 

28. września, w niedzielę, do rywalizacji dołączą także kierowcy walczący o punkty Rajdowego Pucharu Polski. Będą mieli do pokonania dokładnie taką samą trasę, jak ci walczący w LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, z jednym małym wyjątkiem. Trasa odcinka Wilków w przypadku Rajdowego Pucharu Polski została skrócona do niespełna szesnastu kilometrów, w porównaniu z blisko dwudziestoma pięcioma w przypadku RSMP. Walka w RPP rozpocznie się o godzinie 9:15.

W przerwie na rajdowe emocje na trasach odcinków specjalnych warto odwiedzić także Park Serwisowy, który ponownie gościł będzie na terenie Puławskiego Parku Naukowo Technologicznego. Rajdowi fani będą mieli możliwość przyjrzeć się tam pracy zespołów, oraz spotkać czołowych kierowców.  

 

Rajd Nadwiślański:

 DATY: 16 – 28 września 2014

PIERWSZY ODCINEK SPECJALNY: Prolog Puławy, 26.09, 19:00

DŁUGOŚĆ ODCINKÓW SPECJALNYCH: 165,37 km

DŁUGOŚĆ TRAS DOJAZDOWYCH: 495,01 km

ŁĄCZNA DŁUGOŚĆ TRASY RAJDU: 660,38 km

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league