Poland24 Racing mistrzami GTP VLN

Zwycięstwo i dwa drugie miejsca pozwoliły wspieranemu przez ŚwiatWyścigów.pl zespołowi Poland24 Racing zdominować rywalizację w simracingowych mistrzostwach GTPlanet VLN.

Zgodnie z systemem ustalonym przez organizację CORE, klasyfikacja generalna VLN bezpośrednio przekłada się na pozycje startowe do nadchodzącego 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. W ten sposób polska załoga Sebastian Plotnik, Łukasz Zimierski i Adam Haski zagwarantowała sobie pole position do tego wyścigu.

Zespół objął prowadzenie w tabeli wygrywając pierwszy wyścig sezonu, pokonując szwedzki Gothic Racing Empire i portugalski Restolho Team. W kolejnych rundach żaden z tych zespołów nie wrócił na podium, co przy regularnych finiszach na drugim miejscu dało Poland24 Racing 10-punktową przewagę nad Gothic Racing Empire na koniec sezonu.

Rywalizacja o drugie miejsce była bardzo wyrównana, pięć zespołów dzieliły w klasyfikacji zaledwie cztery punkty. W klasie Am dla zespołów nie zgłoszonych do N24, wszystkie wyścigi wygrał brytyjski Team High Adrenaline Rush, pokonując w klasyfikacji Crazy Guys Racing.

Kolejny start zespołu to GTP Nürburgring 24h pod koniec lutego, a następnie pełny cykl organizowanej przez CORE serii WEC. Więcej informacji znajdziecie na stronie poland24racing.swiatwyscigow.pl.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league