Kościuszko z kontuzją kręgosłupa

Na pierwszym dzisiejszym odcinku specjalnym IX rundy Mistrzostw Świata podczas pokonywania jednej z hop na oesie Mittelmosel1 u Michała Kościuszko wystąpił uraz kręgosłupa.

Przez kolejnych kilka minut Michał miał duże trudności z oddychaniem oraz prowadzeniem samochodu. Załoga LOTOS Rally Team po trzech odcinkach specjalnych Rajdu Niemiec zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji WRC. „Poczułem silne uderzenie w plecy i ból. Miałem duże trudności ze złapaniem oddechu i w związku z narastającym bólem trudność w dojechaniu do mety. Nie wiem co będzie dalej” – powiedział Michał.

Pomimo kłopotów z kręgosłupem Michał Kościuszko ukończył pierwszą piątkową pętlę Rajdu Niemiec. Po pięciu odcinkach specjalnych w IX rundzie Mistrzostw Świata prowadzi Latvala przed Neuvillem (+2.4) i Sordo (+15.1). Załoga LOTOS Rally Team zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji WRC.

„Pętlę skończyłem z ogromnym bólem kręgosłupa. Na wielu nawrotach musiałem cofać. Nie jestem w stanie użyć hamulca ręcznego a jest on niezbędny podczas odcinków w winnicach. Przy każdym hamowaniu i przyśpieszaniu ból narasta i brakuje mi oddechu. Zostało nam kilka kilometrów do strefy serwisowej. Tam zajmie się mną fizjoterapeuta i zobaczymy co dalej” – powiedział Michał.

Michał Kościuszko po dojechaniu na strefę techniczną został skonsultowany przez fizjoterapeutę i odwieziony karetką pod kroplówką do szpitala. Dalsze badania i wyniki prześwietlenia zdecydują o udziale załogi LOTOS Rally Team w Rajdzie Niemiec.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league