LOTOS oficjalnym partnerem Roberta Kubicy

Grupa LOTOS zostanie oficjalnym partnerem Roberta Kubicy i jego pilota Macieja Barana w kategorii WRC-2 Rajdowych Mistrzostw Świata oraz w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Jeden z najsłynniejszych polskich kierowców zasiądzie w sezonie 2013 za kierownicą Citroëna DS3 RRC.

Robert Kubica wraz z pilotem Maciejem Baranem weźmie udział w niektórych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy. Pierwszą, w której wystąpi, a zarazem trzecią w tegorocznym kalendarzu ERC, będzie Rajd Wysp Kanaryjskich (21-23 marca 2013).

Polski kierowca planuje także starty w siedmiu z trzynastu rund Rajdowych Mistrzostw Świata 2013. Swoje zmagania rozpocznie już 11 kwietnia, w trwającym cztery dni Rajdzie Portugalii.

Robert Kubica w kategorii WRC-2 rywalizować będzie w Citroënie DS3 RRC (Regional Rally Car). Samochody tej klasy mają taką samą jednostkę silnikową, co swoje odpowiedniki z klasy WRC (1,6 litra z turbosprężarką), jednak ich moc jest mniejsza o kilkadziesiąt koni mechanicznych. Auta WRC-2 wyposażone są w uboższy pakiet aerodynamiczny co wpływa na obniżenie właściwości trakcyjnych samochodu. Model użytkowany przez Kubicę będzie dodatkowo wyposażony w łopatkę zmiany biegów umieszczoną z lewej strony kierownicy. Międzynarodowa Federacja Samochodowa wydała zgodę na taką modyfikację ze względu na kontuzję prawej ręki, jakiej polski kierowca doznał ponad dwa lata temu w wypadku podczas rajdu Ronde di Andora.

„Cieszę się, że Grupa LOTOS wspiera jednego z najbardziej znanych na świecie polskich kierowców” – powiedział Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS. „Mam nadzieję, że współpraca z Robertem zapewni, jak najwięcej sportowych emocji na najwyższym poziomie. Życzę Robertowi Kubicy wielu sukcesów na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy”.

Robert Kubica to polski kierowca wyścigowy i rajdowy. Jest pierwszym i jak dotąd jedynym Polakiem, który startował (w latach 2006-2010) w wyścigach Formuły 1. Pierwszy start w rajdzie zaliczył w 2004 roku, a od 2009 roku regularnie pojawia się na odcinkach specjalnych. W sezonie 2010 stawał już na najwyższym stopniu podium w swojej klasie, m.in. w zaliczanym do Mistrzostw Europy Rajdzie Antibes.

Grupa LOTOS wspiera polskie załogi rajdowe oraz młodych adeptów sportów kartingowych. W barwach LOTOS Rally Team – pierwszego polskiego zespołu rajdowego, który w sezonie 2013 wszedł do światowego sportu motorowego – startują wielokrotni mistrzowie: Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem oraz Michał Kościuszko z Maćkiem Szczepaniakiem.

Źródło: Informacja prasowa LOTOS

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league