Gorący Meksyk

Po drugim dniu Rajdu Meksyku prowadzi Sébastien Ogier przed Madsem Østbergiem (+33.0) i Mikko Hirvonenem (42.0). Załoga LOTOS Rally Team po przejechaniu 13 odcinków specjalnych zajmuje obecnie 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podczas drugiego dnia rajdu zawodnicy przejechali 160,75 kilometrów oesowych. Nowym odcinkiem w tym dniu był bardzo techniczny 30-kilometrowy El Chocolate. „W trakcie dnia temperatura wzrosła do ponad 30 stopni, więc na drugiej pętli w samochodzie zrobiło się naprawdę gorąco. Na początku El Cocolate uszkodziliśmy prawy tylny wahacz i sporo straciliśmy na tych 30 kilometrach. Podczas sobotnich odcinków postaramy się o awans do pierwszej 10. Na pewno musimy pamiętać o oponach, bo one pracują bardzo mocno w wysokich temperaturach a dzisiaj czekają nas dwa długie odcinki, które będziemy pokonywać dwukrotnie” – powiedział Michał Kościuszko.

Na sobotę organizatorzy zaplanowali 7 odcinków specjalnych o łącznej długości 150 kilometrów oesowych, w tym jeden z dwóch najdłuższych odcinków w tym rajdzie - 42 kilometrowy Otates.

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league