Kościuszko 10. po pierwszej piątkowej pętli Rajdu Meksyku

Załoga LOTOS Rally Team po pierwszej piątkowej pętli trzeciej rundy Mistrzostw Świata zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji WRC. Po przejechaniu 7 odcinków specjalnych w Rajdzie Meksyku prowadzi Sébastien Ogier przed Madsem Østbergiem (+12.9) i Mikko Hirvonenem (18.2).

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak wyruszyli dzisiaj na trasę rajdu jako pierwsza załoga. „Pierwsza pętla za nami. Przysłowiowo czyściliśmy drogę, nie mieliśmy punktów odniesienia do hamowania, w jaki sposób ciąć zakręty, wiec na pewno było nam trochę trudniej, niż kolejnym załogom. Bardzo techniczny i wymagający okazał się nowy w tegorocznej edycji El Chocolate, który dzisiaj pokonujemy dwukrotnie. Na drugiej pętli powinno być łatwiej. Na pewno będziemy mieć lepszą przyczepność, co powinno ułatwić nam jazdę” – powiedział Michał.

Podczas drugiego dnia rajdu organizatorzy zaplanowali do rozegrania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości 160,75 kilometrów oesowych. Pierwsza pętla składająca się z 5 odcinków specjalnych rozegrana została na dystansie 78.78 kilometrów oesowych. Zawodnicy w dniu dzisiejszym przejadą jeszcze 6 odcinków specjalnych w tym dwukrotnie pokonają SuperSpecial o długości każdorazowo 2,21 kilometrów na torze w Leon.

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league