Polak wystartuje w tym sezonie w siedmiu wybranych rundach WRC oraz w niektórych rajdach zaliczanych do ERC. Będzie rywalizował w barwach Citroën Racing.

Kubica zadebiutuje na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata już podczas Rajdu Portugalii, który odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia. Będzie on rywalizował w kategorii WRC2 Citroënem DS3 RRC. Natomiast 21-23 marca pojawi się na rundzie ERC, aby wziąć udział w Rajdzie Wysp Kanaryjskich. Roberta oczywiście nie zobaczymy we wszystkich rundach WRC, ponieważ jako zawodnik kategorii WRC2 musi wybrać siedem z trzynastu rund, w których weźmie udział.

Polak zdecydował się na rajdy a nie wyścigi, więc jak sam kiedyś powiedział prawdopodobnie jest to kilkuletnie przedsięwzięcie. Dlatego też ERC będzie pewnego rodzaju uzupełnieniem i możliwością zebrania jeszcze większego doświadczenia.

„Przed zdecydowaniem się na taki program rozważałem wiele możliwych opcji. Byłem w kontakcie z Citroën Racing i obu stronom zależało na dalszej współpracy. Bardzo się cieszę z powrotu do rywalizacji na najwyższym poziomie. Start w Rajdzie Wysp Kanaryjskich będzie dla mnie ciekawym wyzwaniem. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia startów, ale nie stawiam przed sobą żadnego celu. W rajdach mam jeszcze dużo do nauczenia się i poprawy, potrzebuję zbierania kilometrów na odcinkach specjalnych” – powiedział Kubica.

Jestem niezwykle zadowolony, że Robert jest jednym z naszych kierowców w sezonie 2013. Dzięki wsparciu jego partnerów jesteśmy w trakcie układania programu rajdów, który pozwoli na poprawę jego umiejętności w samochodzie oferującym dosyć podobną obsługę do aut kategorii WRC. Determinacja Roberta jest przykładem dla nas wszystkich, a my jesteśmy dumni, że wizerunek Citroën Racing będzie kojarzony z kimś takim. Chciałbym również podziękować FIA za umożliwienie startów Kubicy” – powiedział szef zespołu, Yves Matton.

Źródło: Citroën Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race