Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak dojechali do mety Rajdu Szwecji na 14. miejscu i 8. wśród producentów. Dzięki temu zespół LOTOS Rally Team zyskał 4 kolejne punkty w sezonie 2013. Zwycięzcą rajdu został Sébastien Ogier przed Sébastienem Loebem (+41.8) i Matsem Østbergiem (+1:24.5).

W trakcie dwóch ostatnich dni rajdu załoga LOTOS Rally Team odrabiała straty z piątkowych odcinków specjalnych spowodowane problemami technicznymi i ustawieniem samochodu. Ostatecznie Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak awansowali o 6 pozycji i zajęli 14. miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Jesteśmy na mecie rajdu Szwecji i zdobyliśmy kolejne punkty dla zespołu LOTOS Rally Team. Zdecydowanie nie był to dla nas łatwy start, ale staraliśmy się pomimo przeciwności zdobyć jak najwięcej doświadczeń, które będą procentować na dalszą część sezonu. Jeszcze raz dziękuję kibicom za pomoc podczas 5 odcinka specjalnego. Bez Waszej pomocy nie byłoby nas na mecie w Karlstad” – powiedział Michał.

Zawodnicy w trakcie czterech dni Rajdu Szwecji pokonali 22 odcinki specjalne o łącznej długości 338,91 kilometrów oesowych. Dla załogi LOTOS Rally Team był to lodowy debiut w samochodzie WRC. Był to również pierwszy wspólny start w Szwecji Michała i Maćka jako załogi.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM.

Zmagania Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka w Mistrzostwach Świata można śledzić na profilu „Emocje do pełna” http://www.facebook.com/EmocjeDoPelna

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race