Rajd Polski przełożony na 2021 rok

Tegoroczna edycja Rajdu Polski, która była zaplanowana na 26-28 czerwca i która jest częścią Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC), została przeniesiona na następny rok z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

77. Rajd Polski to kolejne wydarzenie, które zostało bezpośrednio dotknięte obostrzeniami z powodu pandemii choroby COVID-19. Jak wskazano w wydanym komunikacie, głównym problemem były ograniczenia w logistyce oraz utrudnieniach w ruchu transgranicznym, ale podkreślono, że dla organizatorów najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie zawodników, kibiców oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację i prezentację tego rajdu.

„Rajd Polski to każdego roku jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu, nie tylko sportów motorowych w naszym kraju” – powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego. „Przygotowania do tak dużych międzynarodowych zawodów trwają niemal cały rok, a ich ukoronowaniem jest wydarzenie przyciągające rzesze kibiców z Polski i z zagranicy. Rajd to otwarta impreza o charakterze masowym i jej przeprowadzenie nie jest możliwe przy istniejących, trudnych do przewidzenia pod względem czasowym ograniczeniach”.

„Dla bezpieczeństwa zawodników oraz kibiców nie ma alternatywy i żaden kompromis nie był w tym przypadku nigdy brany pod uwagę. Po przeprowadzeniu licznych konsultacji z naszymi partnerami podjęliśmy jedyną w takiej sytuacji decyzję o przełożeniu 77. Rajdu Polski na przyszły rok. Już dziś zgłosiliśmy nasz rajd do przyszłorocznego kalendarza Mistrzostw Europy. Pozostajemy naturalnie w Mikołajkach i na malowniczym Pojezierzu Mazurskim, które będą miejscem wyjątkowego jubileuszu – stulecia naszego klasyka”.

„Jesteśmy naturalnie zasmuceni, że mistrzostwa Europy nie odwiedzą w tym roku Polski, szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę ciężką pracę i działania, które zostały już podjęte, oraz ciepłe przyjęcie, którego zawsze doświadczamy. Nie możemy się jednak już doczekać 77. Rajdu Polski, który odbędzie się w 2021 roku i dołączenia do PZM podczas 100-lecia rajdu stanowiącego kamień milowy i wspaniałe osiągnięcie” – stwierdził Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC.

Podczas przyszłorocznego Rajdu Polski obchodzony będzie jubileusz stulecia – pierwsza edycja tej rundy odbyła się 23-25 lipca 1921 roku, którą wygrał Tadeusz Heyne.

Źródło: rajdpolski.pl

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league