Fernando Alonso wystartuje w Rajdzie Dakar

Fabryczny zespół Toyoty wystawi cztery samochody Hilux w styczniowym Rajdzie Dakar. Za kierownicą jednego z nich zasiądzie trzykrotny mistrz świata Fernando Alonso, którego pilotem będzie Marc Coma.

Japoński producent będzie bronić zwycięstwa w najbardziej prestiżowym z rajdów terenowych – w 2019 roku na najwyższym stopniu podium stanęli Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel, którzy ponownie utworzą jedną załogę. W pozostałych autach zasiądą Giniel de Villiers i Alex Haro oraz Bernhard Ten Brinke i Tom Colsoul.

Nawigujący Alonso Marc Coma pięciokrotnie zwyciężał w Dakarze na motocyklu i ma na koncie sześć tytułów mistrzowskich w rajdach terenowych. Obaj przygotowują się do wspólnego występu w Dakarze od sierpnia, uczestnicząc w licznych testach oraz rajdach w Południowej Afryce i Maroku. W tym czasie przejechali ponad dwukrotność planowanych kilometrów.

Przyszłoroczny Rajd Dakar odbędzie się w całości na terytorium Arabii Saudyjskiej. Zawodnicy wystartują 5 stycznia w Dżuddzie, a 17 stycznia dojadą do mety w Al-Quiddiya.

Źródło: toyotagazooracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league