Dave Latina z Black Bean Games udzielił wypowiedzi dla IGN na temat nowej oficjalnej gry Rajdowych Mistrzostw Świata - WRC2, która ma zostać wydana w październiku.

Davide stwierdził, że w poprzedniej grze WRC „model jazdy był w porządku”, jednak jego zdaniem znacznej poprawy wymagała grafika. Zgodnie z jego życzeniem, 70% prac w studiu Milestone włożono w polepszenie grafiki.

W rezultacie gra wygląda bardzo dobrze. Bardziej istotny jest jednak model jazdy. „Realistyczna gra nie może być frustrująca, zbyt trudna do gry. Nie może być zbyt symulacyjna”, powiedział Davide. Jak napisało IGN, WRC jest połączeniem gry zręcznościowej i symulacji.

Rozbudowany został także tryb kariery. Wprowadzono tryb zarządzania, w którym można zatrudniać mechaników, inżynierów, kierowców i pilotów. Pojawi się także kalendarz wydarzeń, mający naśladować prawdziwy kalendarz zawodów. Nowi kierowcy będą mogli natomiast poprawić swoje umiejętności w szkole jazdy.

Jak w innych popularnych grach wyścigowych, w WRC 2 pojawi się opcja "flashback", czyli cofnięcia czasu o 5 sekund. Nie wiadomo, w jakich trybach gry będzie można go użyć. Tryb wieloosobowy ponownie będzie wspierał do 16 graczy i oferował cztery tryby rozgrywki - pojedynczy odcinek, mistrzostwa, pojedynczy rajd i pojedynczy odcinek specjalny.

Ostatnio pojawia się coraz więcej informacji na temat nowej gry WRC, więc będziemy się temu bacznie przyglądać.

Źródło: RaceSimCentral.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race