Valtteri Bottas zadebiutuje za kierownicą samochodu klasy WRC, startując w Rajdzie Arktycznym pod koniec stycznia przyszłego roku.

Kierowca zespołu Mercedes w Formule 1 przystąpi do rywalizacji w Fordzie Fiesta WRC, który będzie o takiej samej specyfikacji, co pojazd tegorocznego mistrza świata Sébastiena Ogiera. Pilotem Fina będzie dwukrotny zdobywca mistrzowskiego tytułu Timo Rautiainen.

„To wyjątkowa okazja, aby zajrzeć do świata rajdowego i chciałbym podziękować wszystkim, którzy sprawili, że stało się to możliwe. Jest to dla mnie również zupełnie nowa rzecz, ponieważ nie mam doświadczenia za kierownicą samochodu WRC. Jako że jestem jednak kierowcą wyścigowym, zawsze trzeba jechać na maksimum możliwości bez względu na prowadzony pojazd” – powiedział Bottas.

Rautiainen, który zasiądzie na prawym fotelu samochodu Bottasa, jest przede wszystkim znany ze współpracy z Marcusem Grönholmem, z którym w 2000 i 2002 roku sięgał po tytuł Rajdowych Mistrzostw Świata w Peugeot 206 WRC. Jak stwierdził, będzie to dla niego wyjątkowa okazja, której nie mógł nie wykorzystać.

„W całym moim życiu siedziałem w samochodzie rajdowym tylko z trzema kierowcami, jednak jest to na tyle interesujące przedsięwzięcie, że po prostu musiałem zaakceptować to wyzwanie. Wierzę, że wspólnie z tak utalentowanym zawodnikiem jak Valtteri, będziemy w stanie stworzyć dobrą rutynę jazdy podczas testów. Wyzwaniem będzie oczywiście poznanie tajników tworzenia notatek z trasy oraz nauka jazdy z ich wykorzystaniem w jednej chwili” – mówił Rautiainen.

Bottas to kolejny kierowca Formuły 1, który wystartuje w Rajdzie Arktycznym. Wcześniej w tej rundzie startowali Keke Rosberg, Mika Häkkinen, Mika Salo, Kimi Räikkönen oraz Heikki Kovalainen.

Organizatorem rajdu jest fiński automobilklub AKK-Motorsport. Runda ta jest rozgrywana zgodnie z koncepcją Flying Finn, której celem jest rozwój najlepszych kierowców.

Źródło: rallism.fi, wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race