Zawodnicy ORLEN Team nie mieli sobie równych na Baja Poland 2018. Kuba Przygoński wygrał rajd w klasyfikacji samochodów i jest coraz bliżej zwycięstwa w Pucharze Świata FIA, z kolei Adam Tomiczek okazał się bezkonkurencyjny wśród motocyklistów.

Ostatni dzień zmagań kierowców na Baja Poland 2018 był bardzo wyrównany – krótkie odcinki specjalne nie pozwalały na wypracowanie dużej przewagi nad rywalami. Kolejny raz ze świetnej strony pokazał się Kuba Przygoński (Mini John Cooper Works Rally), który wygrał dwa z czterech zaplanowanych na niedzielę OS-ów i przypieczętował swój triumf w rajdzie.

„Zaliczamy niesamowity start, jechaliśmy bardzo ryzykownie, postawiliśmy wszystko na jedną kartę, ale opłaciło się. Wiedzieliśmy, że Krzysiek Hołowczyc będzie tu bardzo szybki, bo zna ten rajd od początku, więc nam pozostało tylko atakować. Cieszymy się, że udało nam się wygrać, szczególnie, że to jubileuszowa edycja rajdu, która przyciągnęła mnóstwo kibiców. Do tej pory nie miałem na koncie zwycięstwa w Polsce - teraz to marzenie udało się spełnić” – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team. „Do końcowego triumfu brakuje nam bardzo niewiele - teraz trzeba tylko przejechać Rajd Maroko i przywieźć puchar do Polski”.

Wygrana pozwoliła Polakowi umocnić się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Jego główni konkurenci, Vladimir Vasilyev i Martin Prokop, ukończyli rajd odpowiednio na trzeciej i czwartej pozycji.

Powody do radości mają również motocykliści ORLEN Team, którzy stawili się na mecie ostatniego odcinka z niemal identycznym czasem. Wypracowana w piątek i sobotę przewaga sprawiła, że Adam Tomiczek wygrał Baja Poland z blisko 5-minutową przewagą nad Maćkiem Giemzą: „Za mną bardzo udane zawody, ostatnie dwa odcinki udało się przejechać bardzo spokojnie i przyzwoitym tempem. Wygrana cieszy, podobnie jak dobra i bezproblemowa jazda w czasie całego rajdu”.

Kolejny sprawdzian przed polskimi zawodnikami już za miesiąc – 3 października Kuba Przygoński, Maciek Giemza i Adam Tomiczek wystartują w Rajdzie Maroko.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race