Hayden Paddon zajął drugie miejsce w Rajdzie Sanremo, gdzie wraz z Sebastianem Marshallem testował przed zbliżającą się rundą na Korsyce.

Udział w Rajdzie Sanremo miał być dla Paddona próbą przed pierwszą asfaltową rundą sezonu, a także sprawdzianem współpracy z Sebastianem Marshallem, który od sierpniowego Rajdu Niemiec zastąpi Johna Kennarda na prawym fotelu w aucie Nowozelandczyka.

Rajd Sanremo w latach 1973-2003 był jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Obecnie znajduje się w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Włoch. Początkowo była to runda mieszana, a od sezonu 1997 wyłącznie asfaltowa.

Paddon i Marshall w Hyundaiu i20 R5 regularnie plasowali się w pierwszej czwórce, a wypadek jednego z głównych rywali pozwolił im awansować na drugie miejsce.

„Misja wykonana. Miło ukończyć rajd na drugiej pozycji. Czuję się zdecydowanie lepiej na asfalcie, niż kiedykolwiek wcześniej i jestem gotowy do rywalizacji w Rajdzie Korsyki. Współpraca z Sebem przebiegła bardzo dobrze” – mówił Nowozelandczyk.

Był to ważny test dla Paddona, który w swojej karierze przejechał zdecydowanie mniejszą liczbę rund asfaltowych, niż szutrowych.

Rajd Korsyki odbędzie się w nadchodzącym tygodniu, w dniach 6-9 kwietnia.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race