Wynajem długoterminowy Mercedesa – luksusowe auta są bliżej niż myślisz!

Nowy samochód z segmentu premium nie dość, że jest niebotycznie drogi, to w ciągu pierwszego roku może stracić na wartości nawet 30 procent. Sposobem na to, aby zjeść ciastko i mieć ciastko, czyli jeździć drogim autem bez konieczności wykosztowywania się na nie, jest abonament. Sprawdź, jak działa wynajem długoterminowy Mercedesa i innych aut z najwyższej półki.

Na zasadzie abonamentu działają filmowe i muzyczne serwisy streamingowe, za niewielką opłatą możemy wykupić dostęp do ebooków, a nawet zamówić codzienną dietę. Coraz więcej osób, które stać na zakup nieruchomości, docenia też popularny na zachodzie Europy trend wynajmu mieszkania. Takie rozwiązanie daje mobilność, np. przy zmianie pracy. Na abonament można również wynająć samochód. Najem długoterminowy auta to możliwość jazdy wymarzonym pojazdem, także luksusowym, bez wydawania dużej sumy na jego zakup. W cenie zawarty jest też spokój kierowcy, ponieważ rata może uwzględniać pełną opiekę serwisową i ubezpieczenie. Przyjrzyjmy się więc, jak wziąć Mercedesa na wynajem długoterminowy.

Wynajem długoterminowy auta nie tylko dla firm

Samochód na abonament nie jest opcją wyłącznie dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz dla firm. Skorzystać z niego mogą także osoby prywatne. Wystarczy być osobą pełnoletnią, która posiada stały dochód i może przedstawić na to dowód (np. zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciąg z konta). Warunkiem jest także uzyskanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Chociaż umowa na wynajem długoterminowy auta nie jest kredytem bankowym, to operator ma obowiązek zweryfikować potencjalnego płatnika.

Przy odbiorze auta, oprócz dowodu osobistego, potrzebne będzie także prawo jazdy.

Jak działa najem długoterminowy auta?

Najem długoterminowy w przeciwieństwie np. do wynajmu auta na wakacjach, może trwać od 12 do 48 miesięcy. Dlatego ważne jest, aby wybrać pojazd idealnie dopasowany do swoich wymagań. Istotne jest też, aby wysokość miesięcznych opłat związanych z wynajmem była adekwatna do możliwości finansowych. Wpływ na wysokość miesięcznej opłaty ma m.in. wysokość opłaty na start, czas trwania umowy, czy roczny limit kilometrów. Warto zauważyć, że umowę o najem długoterminowy samochodu można podpisać także bez opłaty na start.

Od wynajmującego zależy też, czy zdecyduje się na dodatkowe usługi. Z każdym samochodem oferowany jest pakiet podstawowy, na który składa się ubezpieczenie OC, AC i NNW oraz koordynacja likwidacji szkód. W opcji rozszerzonej można wzbogacić usługi o samochód zastępczy na czas naprawy powypadkowej, obsługę serwisową w wybranym limicie kilometrów, a także serwis opon włącznie z ich wymianą i przechowywaniem.

Wszystkie te parametry można ustawić w wyszukiwarce samochodów i sprawdzić, jaki będzie koszt wynajmu poszczególnych modeli w różnych konfiguracjach. A gdy już zapadnie decyzja, jaki samochód wynająć, pozostaje podpisać umowę. W trakcie jej trwania, wynajmujący może korzystać z pomocy operatora, który da wsparcie we wszystkich sprawach związanych z obsługą samochodu w ramach wybranego pakietu.

Czy można wziąć na wynajem długoterminowy auto luksusowe, np. Mercedesa?

Do takich zalet wynajmu długoterminowego jak niewielkie albo zerowe koszty na start, opłaty dostosowane do możliwości finansowych oraz pewność, że wynajmuje się serwisowany i ubezpieczony pojazd, trzeba też dopisać możliwość jazdy wymarzonym autem. Co więcej, jeśli marzenia często się zmieniają, nie trzeba ponosić wysokich kosztów ich realizacji. Zakup nowego auta klasy premium to bardzo duży wydatek. Tym większy, jeśli wziąć pod uwagę, że do końca pierwszego roku wartość takiego samochodu może spaść nawet o 30 proc. Zakup pojazdu używanego wiąże się natomiast z ryzykiem, że sprzedawca stosuje niedozwolone praktyki i np. sprzedaje auto powypadkowe bez przyznawania się, że brało ono udział w kolizji.

Za pośrednictwem Automarket, na abonament można wziąć auta klasy premium takich marek jak chociażby BMW, Jaguar, Lexus, czy Porsche. Dla przykładu koszt długoterminowego wynajmu Mercedesa zaczyna się już od ok. 2,5 tys. zł miesięcznie. W tej cenie oferowany jest dostępny od ręki samochód gotowy do jazdy. Co ważne, wszystkie auta przechodzą 75-stopniową inspekcję, która obejmuje m.in. stan akumulatora, układu wydechowego, karoserii, lakieru, a nawet tapicerki. Sprawdzane jest też zachowanie pojazdu podczas jazdy oraz weryfikowane są osiągi. Dzięki temu klient ma pewność, że otrzymuje w pełni sprawne auto.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu samochód nie spełnia wymagań, można zwrócić go w ciągu 5 dni. Aby zwrot był możliwy, autem nie można przejechać więcej niż 300 km oraz nie może to być auto fabrycznie nowe. Nie mogło ono być też przedmiotem szkody komunikacyjnej.

Koniec umowy wynajmu długoterminowego. Co dalej?

Najkrótszy okres, na jaki można wynająć auto, to zwykle 12 miesięcy. Gdy zbliża się termin końcowy umowy, istnieje kilka możliwych scenariuszy dalszego działania. Można:

  • wymienić auto na inne
  • zakończyć wynajem i zwrócić samochód
  • renegocjować warunki i przedłużyć umowę na dotychczas używany pojazd
  • wykupić samochód na własność.

Jeśli priorytetem jest jazda najnowszym modelem samochodu albo testowanie różnych modeli przez krótki okres, najciekawsza jest pierwsza opcja. Należy jednak mieć na uwadze, że im dłuższy okres wynajmowania tego samego samochodu, tym niższe miesięczne koszty. Jednocześnie warto podkreślić, że każdy wariant oznacza dla wynajmującego wygodę przewidywalności kosztów i jazdy samochodem z gwarancją jakości.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze