Ken Block nie żyje

W wieku 55 lat w wyniku wypadku zginął amerykański kierowca rajdowy Ken Block. Do tragedii z jego udziałem doszło w pobliżu Woodland w stanie Utah, a informację przekazał departament szeryfa hrabstwa Wasatch.

Jak podaje departament Block jechał w rejonie Mill Hollow, kiedy jego skuter śnieżny przewrócił się na stromym zboczu i wylądował na nim. Amerykanin został uznany za zmarłego na miejscu katastrofy.

Informacja została potwierdzona przez Hoonigan Racing Division, a więc zespół, którego był założycielem: „Z głębokim żalem możemy potwierdzić, że Ken Block zginął dzisiaj w wypadku na skuterze śnieżnym. Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A przede wszystkim ojcem i mężem. Będzie go bardzo brakowało. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny pogrążonej teraz w żałobie”.

Ken Block wziął udział w 25 rundach Rajdowych Mistrzostw Świata, a jego najlepszym rezultatem było zajęcie siódmej pozycji podczas Rajdu Meksyku w sezonie 2013. Amerykanin będzie również kojarzony z serią Gymkhana, gdzie w widowiskowy sposób driftował w różnych miejscach na świecie i z każdą kolejną serią podnosił stopień trudności swoich przejazdów.

Źródło: news.italy24.press

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze