Powstaje nowa wyścigowa gra planszowa

Serwis ŚwiatWyścigów.pl objął patronatem grę planszową Formula’21GP autorstwa Duck’s Games – Engage Offline. Już za kilka tygodni twórcy zamierzają uruchomić kampanię na portalu Kickstarter.

Formula’21GP gra, w której sami tworzymy tor wyścigowy z dostępnych elementów. Możemy zatem próbować odtworzyć prawdziwy obiekt lub wymyślić własny. Po ułożonym torze poruszamy się pionkami w kształcie bolidów, reprezentujących konkretne zespoły (których jest obecnie sześć), a celem jest dotarcie do mety jako pierwszym.

Istnieje kilka różnych sposobów gry, a w wariancie ze wszystkimi zasadami na jeden wyścig można poświęcić nawet kilka godzin. Zasady prawdziwej rywalizacji są bowiem szczegółowo odwzorowane – możemy zatem napotkać na zmienną pogodę, żółte flagi, odłamki na torze czy nawet wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Gracz jest zmuszony do tego, żeby rozważnie myśleć nad tym, jakie ruchy może wykonać, żeby utrzymać jak najwyższą prędkość, szanować swoje opony i unikać ryzykownych sytuacji. Każdy samochód w grze jest nieco inny, aby gracze nie mogli korzystać z identycznych strategii, lecz rozgrywka jest zbalansowana tak, aby każdy miał równe szanse.

Możemy więc jechać konserwatywnie lub uciekać do przodu czy też próbować przebijać się przez stawkę na miękkich oponach. Sama walka o pozycję jest rozbudowana i pozwala na zacięte pojedynki pomiędzy graczami. Na swoją korzyść można wykorzystać system odzyskiwania energii ERS, strefę DRS czy zjazdy do boksów. Jeżeli nadarzy się ku temu okazja, możemy nawet zepchnąć przeciwnika z jego toru jazdy.

Rozgrywka ma oczywiście elementy losowości. Gracze wykonują bowiem ruchy w oparciu o karty, które wylosują z talii, a stanięcie na określonych polach może wywołać pozytywne lub negatywne zdarzenia losowe. Oczywiście budując tor możemy też zdecydować, czy takie pola mają się na nim znaleźć, podobnie jak strefa DRS. Żaden z uczestników nie powinien też znaleźć się z góry na przegranej pozycji, bowiem słabsze karty można łączyć w mocniejsze zagranie, choć nie zawsze to się uda. Co więcej, twórcy stworzyli nawet mechanizm gry jednoosobowej, w której walczymy z «botami» o różnej trudności.

Oczywiście, inwestowanie w produkt, który nie został jeszcze wydany, na Kickstarterze, za każdym razem wiąże się z ryzykiem. W przeciwieństwie do wielu projektów na platformie, Formula’21GP nie jest jedynie zalążkiem pomysłu w głowach autorów. Spotkaliśmy się z autorami i graliśmy już na prototypowym, ręcznie wykonanym egzemplarzu. Przekonaliśmy się, że gra jest praktycznie ukończona pod względem treści i mechanizmów rozgrywki, a od sukcesu kampanii uzależniona jest przede wszystkim produkcja i dystrybucja egzemplarzy, czy ilość dodatkowych elementów, jakie znajdą się w środku.

Będziemy was informować o dalszym rozwoju tego ciekawego projektu. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1