Stoker będzie kandydować na prezydenta FIA

Obecny wiceprezydent ds. sportu Międzynarodowej Federacji Samochodowej Graham Stoker zapowiedział swój start w grudniowych wyborach na nowego prezydenta FIA. Pełniący tę funkcję od 12 lat Jean Todt nie będzie ubiegać się o reelekcję.

„Opowiadamy się za FIA dla wszystkich, poprzez sport, mobilność, bezpieczeństwo, odpowiedzialność środowiskową, rywalizację oraz zaufanie” – powiedział Brytyjczyk. „Za inkluzyjną FIA, która pracuje na rzecz każdego uczestnika sportu oraz użytkownika dróg, niezależnie od rasy, narodowości czy płci. Za FIA, która mierzy się wyzwaniami przyszłości i ogrywa ważną rolę na arenie międzynarodowej”.

„Nasze kluby członkowskie są sercem 117-letniej federacji, a ich rozwój i wsparcie zawsze było i będzie dla nas priorytetem. Chcemy także dotrzeć do udziałowców i wspierających motorsport na całym świecie – wolontariuszy, uczestników, zespoły, promotorów i cały przemysł, a także do kierowców, którzy na nas polegają”.

„Chcę, aby FIA oraz nasze kluby członkowskie zyskały wpływ na wszystkie aspekty sportu i przemieszczania się. Będziemy kontynuować pracę 12 lat prezydentury Jeana Todta i jesteśmy dumni z innowacyjnych programów oraz wsparcia, jakiego udzielił klubom członkowskim, aby uczynić FIA silną i szanowaną międzynarodową organizacją. Wierzymy, że FIA dla wszystkich będzie rosnąć w siłę, podobnie jak nasi członkowie, nasz sport i społeczeństwo”.

Stoker pełni swoje stanowisko od października 2009 roku i jest jednym z dwóch kandydatów do prezydentury w FIA, obok byłego kierowcy rajdowego Mohammeda bin Sulayema. Brytyjczyk zapowiedział, że w przypadku wygrania wyborów, wiceprezydentem ds. sportu z jego ramienia zostanie 9-krotny zwycięzca 24h Le Mans Tom Kristensen.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league