Sportowa Książka Roku 2020 – poznaliśmy wyniki

31 stycznia 2021 roku był ostatnim dniem głosowania w ósmej edycji Plebiscytu Sportowa Książka Roku. Jak co roku wybrane zostały najlepsze publikacje polskiego rynku literatury sportowej, który wciąż, rokrocznie dostarcza nam znakomitych lektur. Poprzednie dwanaście miesięcy było szczególne, bowiem szalejąca po świecie pandemia odwróciła nieco panujący trend, oferując nam przede wszystkim wiele ciekawych książek napisanych przez rodzimych autorów.

Dzięki temu mogliśmy przeczytać wiele świetnych historii – począwszy na biografiach (m.in. polskich skoczków narciarskich dawnych lat, Zbigniewa Pietrzykowskiego czy Tomasza Frankowskiego), przez niezwykle emocjonujące książki historyczne (opowieść o Szombierkach, piłkarskiej Hiszpanii, czy rodzimych olimpijkach) i reportaże, przy których czytaniu można było mieć wypieki na twarzy. To zaledwie fragment tego, co otrzymaliśmy od wydawców w minionym roku kalendarzowym i zaledwie wycinek nominacji, jakie rozdano przy okazji Sportowej Książki Roku 2020.

Jedną z nominowanych książek była biografia Nikiego Laudy autorstwa Maurice`a Hamiltona. Książka o austriackim kierowcy zajęła trzecie miejsce w głosowaniu czytelników na najlepsze książki zagraniczne.

POLSKA SPORTOWA KSIĄŻKA ROKU CZYTELNIKÓW - Andrzej Godoj, Damian Sifczyk, Piotr Kowalik - "Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1"

ZAGRANICZNA SPORTOWA KSIĄŻKA ROKU CZYTELNIKÓW - Roland Lazenby - "Chicago Bulls. Krew na rogach"

NAJLEPSZA KSIĄŻKA PIŁKARSKA - Anita Werner, Michał Kołodziejczyk - "Mecz to pretekst"

NAJLEPSZA KSIĄŻKA HISTORYCZNA - Filip Kubiaczyk - "Historia, nacjonalizm i tożsamość. Rzecz o piłce nożnej w Hiszpanii"

NAJLEPSZA BIOGRAFIA - Tyson Fury - "Tyson Fury. Bez maski"

NAJLEPSZA KSIĄŻKA GÓRSKA - Krystyna Palmowska - "Zaklętym w górski kamień"

Tegorocznymi partnerami wydarzenia był CANAL+, Piłkarski Biznes, Retro Futbol i Ranking bukmacherów na NajlepsiBukmacherzy.pl.

SportowaKsiążkaRoku.pl to obecnie jedyny polski serwis internetowy poświęcony literaturze sportowej, istniejący od 2013 roku. Prócz strony internetowej, zajmującej się polskim rynkiem literatury sportowej w sposób kompleksowy, Sportowa Książka Roku to pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych w Europie Plebiscyt, w którym nagradzamy najlepsze książki o tematyce sportowej w kraju. Jesteśmy liderem tego rynku, skupiając uwagę wszystkich czytelników zainteresowanych książkami sportowymi i dostarczając im codziennie informacje związane z rynkiem literatury sportowej w Polsce i na świecie. Jego działalność można wesprzeć na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze