Marquardt przestanie szefować działem sportu BMW

Po dziesięciu latach na swoim stanowisku, dyrektor ds. sportu marki BMW Jens Marquardt obejmie nową rolę wewnątrz koncernu, stając się odpowiedzialnym za ośrodek produkcji prototypów modeli seryjnych. Jego obowiązki w BMW Motorsport przejmie tymczasowo szef BMW M Markus Flasch.

„Zawsze będę mieć wzruszające wspomnienia z ostatnich dziesięciu lat” – powiedział Marquardt. „Doświadczyłem wszystkich wzlotów i upadków w sporcie motorowym wraz z niesamowitym zespołem. Zwycięstwo w 24h Nürburgring było wisienką na torcie tego ekscytującego okresu. Jestem wdzięczny BMW oraz całej wyścigowej rodzinie za te wspomnienia. Po 25 latach w sporcie motorowym, nie mogę doczekać się nowego wyzwania”.

Marquardt objął swoje stanowisko w 2011 roku, zastępując Mario Theissena. Od tamtej pory BMW zdobyło trzy tytuły mistrzowskie w DTM oraz wygrało słynne wyścigi długodystansowe w Daytonie, Spa-Francorchamps oraz na Nürburgringu. Marquardt był też odpowiedzialny za wprowadzenie BMW do Formuły E.

Markus Flasch przejmie jego obowiązki od 1 listopada tego roku. BMW nie poinformowało jeszcze o tym, kto będzie jego następcą.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league