Robert Kubica pojedzie w wirtualnym wyścigu

Robert Kubica weźmie udział w internetowej rozgrywce iRacing Endurance Series. Kierowca ORLEN Team będzie rywalizował wspólnie z partnerami w 1. rundzie serii na torze Suzuka. Wyścig zostanie rozegrany w sobotę.

Kubica aktywnie spędza czas podczas przerwy w startach Formuły 1 i serii DTM. Kierowca zaprezentuje swoje umiejętności na popularnej platformie iRacing podczas dwunastogodzinnej rywalizacji w ramach pierwszej odsłony iRacing Endurance Series. Kubica w wyścigu pojedzie w barwach ORLEN Team i poprowadzi BMW M8 GTE. Na jego pojeździe znajdą się logotypy marek Grupy ORLEN – star, Platinum oraz Benzina.  

„Wciąż jeszcze odkrywam świat e-sportu, więc jest to dla mnie spore wyzwanie. Staram się dbać o sprawność i refleks, więc będzie to dobra okazja do treningu. Przede wszystkim traktuję jednak ten wyścig w kategoriach rozrywki i mocno liczę na dobrą zabawę” – mówi Robert Kubica.

Wyścigi z serii iRacing Endurance Series to rozgrywka zespołowa, umożliwiająca dzielenie się obowiązkami na wirtualnym torze, takimi jak przygotowanie strategii czy komunikacja przez radio podczas rywalizacji. W sobotnim wyścigu w ramach zespołu ORLEN Team do Roberta Kubicy dołączą Marcin Skrzypczak oraz Irlandczyk Niall Quin i Hiszpan Pablo Araujo.

„Robert pozostaje aktywny, mimo że podobnie jak inni sportowcy nie może rywalizować w taki sposób do jakiego nas przyzywczaił. Obecna sytuacja otwiera nowe możliwości w świecie wirtualnym i bardzo cieszymy się, że możemy towarzyszyć Robertowi w nowej przygodzie wspólnie z naszymi markami star, Benziną i Platinum” – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN Orlen.

Początek wyścigu o godzinie 15.00. 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league