Volpe nowym dyrektorem ds. motorsportu w Nissanie

Dotychczasowy dyrektor ds. motorsportu marki Inifinity Tommaso Volpe z początkiem kwietnia awansuje na stanowisko w całym koncernie Nissana, gdzie będzie odpowiedzialny za programy Formuły E, Super GT, prototypów oraz GT3.

Po odejściu Darrena Coxa pod koniec 2015 roku, stanowisko to obejmował Michael Carcamo, który również otrzymał awans i zostanie przeniesiony do Japonii, aby nadzorować prace nad nowymi samochodami sportowymi Nissana.

„Zespół Formuły E wiele osiągnął dzięki ciężkiej pracy Michaela Carcamo oraz całej ekipy” – powiedział Volpe. „Nissan oraz Nismo dalej będą rywalizować w Formule E, a nowy Nissan GT-R Nismo GT500 będzie jednym z filarów naszych programów. Oczywiście, marka Inifinity znów będzie promowana na całym świecie”.

Volpe od 2014 roku był związany z marką Infinity, która pod jego nadzorem nawiązała partnerstwo technologiczne z zespołem Formuły 1 Renault i była współtwórcą systemu odzyskiwania energii ERS. Jednym z jego sukcesów było również stworzenie akademii dla młodych inżynierów.

Źródło: nissannews.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league