FIA i FIM połączą siły, by poprawić bezpieczeństwo w motorsporcie

FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) i FIM (Międzynarodowa Federacja Motocyklowa) połączą swoje siły, aby wdrożyć do wielu serii wyścigowych z udziałem samochodów i motocykli nowe standardy, których celem jest poprawa bezpieczeństwa podczas rywalizacji.

Partnerstwo niezalenych organów zarządzających jest kolejnym etapem nieustających działań zwiększających poziom bezpieczeństwa w wyścigach. Prace FIM i FIA skupiły się na tym, aby opracować nowy standard farb wykorzystywanych na torach przy m. in. wyznaczaniu limitów toru, krawężnikach i asfaltowych poboczach.

Wspomniany standard określa szereg właściwości farby, wliczając w to tarcie i widoczność w różnych warunkach. Rezultat tych prac ma zapewnić, że farba używana na torach na całym świecie będzie spisywać się niezależnie od tego, czy nawierzchnia jest mokra, czy też sucha, zmniejszając ryzyko wypadków z powodu nagłej utraty przyczepności. W komunikacie wspomniano, że opracowanie standardu farby jest pierwszym z wielu wspólnych projektów FIA i FIM, których celem jest stworzenie technik bezpieczeństwa wykorzystywanych na torach oraz przez uczestników wyścigów.

„Z wielką przyjemnością przyjmuję współpracę z FIM przy wielu projektach dotyczących bezpieczeństwa” – powiedział prezydent FIA Jean Todt. „Połączenie wysiłków dwóch organów zarządzających zajmujących się bezpieczeństwem oznacza, że możemy podnosić standardy we wszystkich formach sportów motorowych na całym świecie”.

„FIM i FIA dzieją między sobą tory na całym świecie” – dodał prezydent FIM Jorge Viegas. „Wspólne podejście do norm bezpieczeństwa nie tylko uprości proces dla przemysłu, ale zapewni również najwyższy poziom bezpieczeństwa dla uczestników na całym świecie”.

Źródło: fia.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league