Debiut elektrycznej serii GT przełożony

Debiut elektrycznej serii GT przełożony Electric GT Holdings

Właściciele Electric GT Championship przełożyli wyścigowy debiut nowej serii wyścigowej. Choć pierwsza runda miała się odbyć już na początku listopada, prawdopodobnie nastąpi to dopiero w przyszłym roku.

„Niemal wszystko jest gotowe” – stwierdził szef Electric GT Holdings Mark Gemmell. „Stworzyliśmy wspaniałe kategorie wyścigowe, uzyskaliśmy aprobatę FIA, a także pozyskaliśmy nowych partnerów technicznych i medialnych”.

„Ostatnim brakującym krokiem jest potwierdzenie współpracy ze wspaniałym głównym inwestorem, który podziela naszą wizję czystej energii i transportu – to niezwykle ważne dla rozpoczęcia mistrzostw na najwyższym możliwym poziomie. Data rozpoczęcia mistrzostw zostanie określona, gdy tylko potwierdzimy swojego inwestora”.

Pierwszy wyścig miał się odbyć na hiszpańskim torze Jerez: „Jerez zostanie przesunięte na 2019 rok, właśnie z tego powodu. Nie jesteśmy pewni na kiedy, bo chcemy dać sobie nieco czasu na wykorzystanie tej inwestycji nabranie rozpędu – z pewnością celujemy w pierwszą połowę roku i jesteśmy całkowicie przekonani o tym, że wystartujemy w 2019 roku. Jest wiele okazji do organizacji wyścigów i wszystko w zasadzie sprowadza się do tej jednej rzeczy”.

Kalendarz pierwszego sezonu będzie się składać z około dziesięciu wyścigów. Na ten moment swoje starty potwierdził jedynie jeden zespół SPV Racing, który już w czerwcu odebrał swój elektryczny samochód wyścigowy.

Źródło: e-racing365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka