Bentley zaprezentował nowego Continentala GT3

Bentley zaprezentował nowego Continentala GT3 Bentley

Brytyjski producent Bentley zaprezentował drugą generację swojego samochodu klasy GT3 – modelu Continental. Nowy model zadebiutuje podczas pierwszej rundy Blancpain GT Series Endurance Cup we włoskiej Monzy.

Pierwsza generacja Continentala GT3 zadebiutowała na torach w 2014 roku. Od tamtej pory pojazd wziął udział w 528 wyścigach, zdobywając 45 zwycięstw i 120 miejsc na podium. Nowy pojazd powstał na bazie modelu Continental GT. Jego opracowaniem zajął się zespół bazujący w fabryce marki w Crewe, we współpracy z zespołem M-Sport.

Dzięki zmianom, jakie zostały poczynione w modelu drogowym, stanowi on znacznie lepszą bazę dla samochodu wyścigowego – w większości aluminiowa konstrukcja waży niespełna 1300 kg. Sercem maszyny pozostanie 4-litrowy silnik V8, który również doczekał się ulepszeń, jak nowe układy smarowania, dolotowe i wydechowe. Znacząco rozbudowano elementy aerodynamiczne pojazdu, opracowano również nowe zawieszenie i układ hamulcowy.

Choć nowy Continental GT3 zadebiutuje pod koniec kwietnia, sprzedaż egzemplarzy klienckich rozpocznie się dopiero w połowie przyszłego roku. Do tego czasu samochód przejdzie rozbudowany program testów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Bentley

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka