Pięć aut w walce o zwycięstwo

Pięć aut w walce o zwycięstwo Bathurst 12 Hour

Toni Vilander prowadzi na trzy godziny do końca tegorocznej edycji wyścigu Bathurst 12 Hour. Fin pozostał na torze podczas ostatniej neutralizacji, by utrzymać się przed Patrickiem Longiem w Porsche od Competition Motorsports.

W czasie kiedy Vilander jechał perfekcyjnie, Long uwiązał się w walkę z Maro Engelem w Mercedesie od HTP Motorsport, która zakończyła się obróceniem tego drugiego w szybkim zakręcie Chase. Engel kontynuował jazdę i jest obecnie trzeci, za Amerykaninem, który musiał odbyć karę przejazdu przez boksy za ten incydent.

O miejsce w pierwszej trójce walczą jeszcze Oliver Jarvis w Bentleyu i Liam Talbot z Porsche #912 od Walkinshaw Racing, będący ostatnim kierowcą na okrążeniu lidera. Alvaro Parente w McLarenie #1 długo walczył o dołączenie do tej grupy, lecz ani razu nie znalazł się przed liderem w momencie neutralizacji, by skorzystać na wyjeździe samochodu bezpieczeństwa.

Pierwsze godziny drugiej połowy wyścigu zebrały swoje żniwo. Z wyścigu odpadło m.in. walczące o zwycięstwo w klasie AM Audi #5, którego koło zostało uszkodzone w kolizji z Lamborghini. Problemy miało Porsche #41, który wypadł z toru po eksplozji opony. Ten pojazd kontynuował jednak walkę po wyciągnięciu ze żwirowego pobocza.

Pecha miał fabryczny Nissan #24, który przestał się liczyć w walce o zwycięstwo z powodu problemów ze skrzynią biegów. Zespół RJN w rekordowym czasie uporał się z usterką, lecz kosztowało ich to dwa okrążenia straty.

Źródło: dailysportscar.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka