Porsche w 12-godzinnym wyścigu Bathurst

Porsche w 12-godzinnym wyścigu Bathurst Porsche

Earl Bamber (Nowa Zelandia), Kévin Estre (Francja) i Laurens Vanthoor (Belgia) 5 lutego wystartują w 12-godzinnym wyścigu Bathurst w Australii za kierownicą Porsche 911 GT3 R.

500-konny samochód wyścigowy napędzany ultranowoczesnym, 6-cylindrowym, 4-litrowym silnikiem typu bokser z bezpośrednim wtryskiem benzyny będzie rywalizować w barwach zespołu Australian Walkinshaw GT3 przy fabrycznym wsparciu Porsche Motorsport. W 12-godzinnym wyścigu Bathurst na liczącym 6,213 km długości torze Mount Panorama Circuit zmierzą się też inne prywatne zespoły za kierownicą samochodów Porsche. To jeden z najbardziej spektakularnych wyścigów sportowych aut – i pierwsza w tym sezonie runda serii Intercontinental GT Challenge.

Tor Mount Panorama Circuit, położony w malowniczym regionie oddalonym od Sydney o około 3 godziny jazdy w głąb lądu, przez większość roku działa jako droga publiczna. Obiekt u podnóża Gór Błękitnych liczy 23 zakręty, a różnica wysokości pomiędzy najwyżej i najniżej położnym punktem sięga 174 m. Nachylenie najbardziej stromego zjazdu wynosi 16 stopni. Jedną z osobliwości 12-godzinnego wyścigu w Nowej Południowej Walii jest wczesna pora startu – samochody zaczynają rywalizację w ciemności, o 5:45 rano.

911 GT3 R zostało zaprojektowane przez Porsche na bazie produkcyjnego samochodu sportowego 911 GT3 RS z myślą o udziale w rozgrywanych na całym świecie seriach GT3. Pojazd charakteryzuje się bezkompromisową, lekką konstrukcją, lepszą wydajnością aerodynamiczną, niższym zużyciem paliwa i udoskonalonymi własnościami jezdnymi. Już w swoim debiutanckim sezonie 2016 911 GT3 R świętowało liczne sukcesy w międzynarodowych wyścigach, m.in. w mistrzostwach IMSA SportsCar Championship, World Challenge, ADAC GT Masters, a także VLN Long Distance Championship Nürburgring na trudnej Północnej Pętli toru Nürburgring.

Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka