Valentino Rossi wystartuje w 12h Bathurst

Siedmiokrotny motocyklowy mistrz świata w kategorii MotoGP Valentino Rossi będzie jednym z kierowców fabrycznego zespołu BMW podczas przyszłorocznego wyścigu 12 godzin Bathurst – pierwszej rundy cyklu Intercontinental GT Challenge.

Będzie to pierwszy wyścig, w którym zespół W Racing Team będzie wystawiać samochody BMW. Belgijska ekipa przez wiele lat była związana z Audi, lecz po sezonie 2022 nawiązała współpracę z bawarską marką. Będzie to także debiut BMW M4 GT3 w 12h Bathurst.

WRT wystawi w australijskim wyścigu długodystansowym dwa samochody – w pierwszym, oznaczonym numerem 32, zasiądą aktualny mistrz DTM Sheldon van der Linde oraz Dries Vanthoor i Charles Weerts, którzy razem z WRT przeszli do BMW, po wywalczeniu tytułu w GT World Challenge Europe Sprint Cup.

Z numerem 46 pojadą natomiast Valentino Rossi, wieloletni kierowca BMW Augusto Farfus oraz Maxime Martin, który powrócił do składu po kilku latach spędzonych w Astonie Martinie.

„Bardzo się cieszę, że będę kontynuować moją współpracę z zespołem WRT w 2023 roku” – powiedział Rossi. „To będzie ważny sezon, bo będziemy mieli nowy samochód. Testy za kierownicą BMW M4 GT3 przebiegły bardzo dobrze i nie mogę się doczekać, aby zacząć się nim ścigać”.

Zespół WRT wystartuje także w kolejnej rundzie IGTC – 9-godzinnym wyścigu w Kyalami, który również zaplanowano na luty.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze