23 samochody staną na starcie 8h Indianapolis

Legendarny tor Indianapolis Motor Speedway będzie w ten weekend gościć drugą rundę Intercontinental GT Challenge. Do 8-godzinnego wyścigu przystąpią 23 załogi, z czego 12 będzie rywalizować o punkty do klasyfikacji sezonu.

Ze względu na nietypowy format zawodów, na starcie pojawią się także uczestnicy lokalnego cyklu GT World Challenge America, którzy będą rywalizować o punkty do swoich klasyfikacji w trakcie pierwszych trzech godzin. Tylko jedna ekipa zadeklarowała jednak udział tylko w tej porcji wyścigu, natomiast cała reszta pojedzie pełne osiem godzin.

Po zwycięstwie w 12h Bathurst, prowadzenia w klasyfikacji generalnej będą bronić kierowcy Bentleya – Jules Gounon, Jordan Pepper i Maxime Soulet – którzy w ten weekend dołączą do ekipy K-Pax Racing.

W klasyfikacji producentów prowadzeniem po pierwszej rundzie cieszy się Mercedes-AMG. Niemiecka marka będzie mieć trzy samochody na starcie – najwięcej spośród wszystkich producentów. Poza startującymi regularnie w IGTC SunEnergy1 Racing, trójramienną gwiazdę reprezentować będzie lokalna ekipa DXDT Racing.

Ferrari będzie obecne na starcie w postaci dwóch samochodów od lokalnych ekip. Szczególnie ciekawa jest załoga zespołu Vital Speed, w której skład wchodzi były kierowca IndyCar oraz IMSA Ryan Briscoe.

Audi wygrało obie poprzednie edycje amerykańskiej rundy IGTC, rozgrywanej na torze Laguna Seca. Zwycięzca California 8 Hours z 2017 roku Markus Winkelhock oraz Mirko Bortolotti dołączą do Spencera Pumpelly’ego, którego zespół Hardpoint wspierany będzie przez Team WRT.

Żadna z lokalnych ekip nie zdecydowała się wystawić samochodu BMW. Zamiast tego, do Ameryki z dwoma autami przyjechał zespół Walkenhorst Motorsport. W ich składzie znajdą się m.in. drugi w 2017 roku Connor de Philippi, a także zwycięzcy 24h Nürburgring Nicky Catsburg i Nick Yelloly.

Po jednym samochodzie Hondy wystawią europejski zespół JAS Motorsport – wykorzystując fabrycznych kierowców Dane’a Camerona i Rengera van der Zande – oraz lokalna ekipa Racers Edge, gdzie pojadą m.in. znani z IMSA Trent Hindman i Shelby Blackstock.

Mistrzowie w klasyfikacji producentów Porsche będą reprezentowani poprzez ekipę Wright Motorsport, w której skład wejdą Fred Poordad, Max Root i Jan Heylen.

Poza stawką GT3, do wyścigu przystąpi 10 załóg w wolniejszych samochodach GT4, które nie będą jednak walczyć o punkty w IGTC.

8-godzinny wyścig na torze Indianapolis rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league