Wyścig 10h Suzuka odwołany

Organizatorzy 10-godzinnego wyścigu na torze Suzuka ogłosili, że zaplanowana na 21-23 sierpnia tegoroczna edycja nie dojdzie do skutku. W zastępstwie ma zostać zorganizowana inna runda Intercontinental GT Series.

„Zdecydowaliśmy się odwołać wyścig 10h Suzuka, w związku z charakterem wydarzenia i faktem, że wielu uczestników przybywa z Europy oraz innych części świata” – powiedział prezydent Mobilityland Kaoru Tanaka. „Podzielamy żal wszystkich fanów, którzy chcieli zobaczyć wyścig, a wszystkich zaangażowanych prosimy o zrozumienie niemożliwej do uniknięcia decyzji”.

Tegoroczny sezon Intercontinental GT Challenge miał składać się z pięciu rund na różnych kontynentach – pierwsza z nich odbyła się w lutym na torze Bathurst, natomiast po przesunięciu wyścigu 24h Spa-Francorchamps, kolejna runda zaplanowana jest dopiero na początek października, kiedy seria ma zawitać do Indianapolis. 24h Spa-Francorchamps ma się odbyć pod koniec października, a miesiąc później kierowcy będą rywalizować w Kyalami.

Twórcy cyklu pracują nad zorganizowaniem dodatkowej rundy, w zastępstwie odwołanego wyścigu na torze Suzuka. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta przed końcem czerwca.

Źródło: intercontinentalgtchallenge.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league